امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92773
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۳۶
تعداد بازدید: 79
 علی‌اصغر جهانگیر در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص طبقه‌بندی زندان‌ها و تفکیک بین زندانیان گفت: یکی ...

 علی‌اصغر جهانگیر در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص طبقه‌بندی زندان‌ها و تفکیک بین زندانیان گفت: یکی از موضوعاتی که از گذشته مطرح شده بحث طبقه بندی زندان‌هاست اما به دلیل کمبود فضا و حجم زیاد جمعیت زندانیان هنوز موفق به تفکیک کامل نشده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه اولین سیاست سازمان زندان‌ها در دوره جدید کاهش جمعیت کیفری است، گفت: برای کاهش جمعیت کیفری راه‌های قانونی پیش‌بینی شده که یکی از آنها جایگزین‌های حبس است.

جهانگیر تصریح کرد: قانون جدید مجازات اسلامی این اجازه را به ما داده است تا از سیستم‌های نوینی همچون پابندهای الکترونیک به عنوان جایگزین حبس استفاده کنیم.

رئیس سازمان زندان ها با تاکید بر اینکه استفاده از پابندهای الکترونیکی در اصفهان و تهران به صورت آزمایشی آغاز شده، گفت: اجرای آزمایشی نقاط قوت و ضعف این طرح را مشخص می‌کند و اگر در عمل کارایی داشته باشد ما آن را توسعه می‌دهیم تا شاهد کاهش جمعیت کیفری باشیم.

جهانگیر با تاکید بر اینکه کاهش جمعیت کیفری راه را برای آموزش و اصلاح و تربیت زندانیان باز می‌کند، گفت: تا زمانیکه جمعیت انبوه در یک مکان محدود وجود داشته باشد امکان هرگونه اقدام تربیتی، اصلاحی و یا خدماتی سخت یا غیر ممکن است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها