امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92784
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۳۶
تعداد بازدید: 147
حجت الاسلام و المسلمین محمود محمدی عراقی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ...

حجت الاسلام و المسلمین محمود محمدی عراقی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به فتنه‌ای که جهان اسلام هم اکنون با آن روبروست، گفت: دنیای غرب سعی می‌کند با استفاده از قدرت رسانه‌ای، ضعف‌های خود را با بهره‌گیری از آخرین تکنیک‌ها در میدان در برابر جهان اسلام جبران کند که یکی از اهداف‌شان به حاشیه بردن ظرفیت عظیم جهان اسلام است.

محمدی عراقی با اشاره به روز جهانی قدس عنوان کرد: بیش از 60 سال است که قبله اول مسلمانان توسط صهیونیست‌ها اشغال شده و ما باید ادیان الهی را علیه ظلم، اشغالگری و آدم‌کشی صهیونیست‌ها بسیج کنیم و باید بدانیم که استاد داعش در ترور، آدم‌کشی و تجاوز، رژیم اشغالگر قدس است.

رئیس اسبق سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به اشغال عراق افزود: بخشی از طرح خاورمیانه جدید ایالات متحده با اشغال عراق در سال 2003 اجرا شده بود، ولی بعدها این طرح با شکست در عراق و سوریه با ناکامی مواجه شد.

وی به سفر زیارتی خود به عراق در زمان اشغال این کشور و حضور نیروهای آمریکایی و استقرار تجهیزات آنها در عراق، اشاره کرد و گفت: آنها می‌خواستند به بهانه دست یافتن صدام به سلاح‌های کشتار جمعی در همسایگی ایران بزرگترین پایگاه نظامی خود را ایجاد کنند که موفق هم نشدند.

* نقشه ایجاد خاورمیانه بزرگ با بیداری اسلامی شکست خورد

محمدی عراقی با اشاره به برخورد نیروهای صهیونیست با نیروهای مقاومت در جنگ 33 روزه و 22 روزه اظهار داشت: وقتی اسرائیلی‌ها با نیروهای مقاومت رودررو می‌شدند می‌گفتند که این نیروها، نیروهای تربیت شده انقلاب اسلامی ایران هستند، بنابراین نیروهای تربیت یافته انقلاب اسلامی ایران در مقاومت، به افسانه شکست‌ناپذیری ارتش اسرائیل خاتمه دادند.

وی افزود: اسرائیلی‌ها فکر می‌کنند به سادگی می‌توانند نقشه خاورمیانه را عوض کنند، ولی آنها یکباره با مسئله‌ای به نام بیداری اسلامی روبرو شدند که در این رابطه تحلیلگران آمریکایی می‌گویند که همه موانع به وجود آمده بر سر راه طرح اجرای خاورمیانه جدید مرتبط با انقلاب اسلامی ایران است و تمام پاتک‌های طراحی شده علیه این طرح مرتبط با موج بیداری اسلامی است.

رئیس اسبق سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به آخرین ناکامی آمریکا و رژیم صهیونیستی تصریح کرد: آخرین ناکامی آنها در بحران سوریه رقم خورد و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته آنها قصد داشتند که سوریه و مقاومت اسلامی را شکست دهند تا نوبت به ایران برسد، ولی به لطف خداوند این امر محقق نشد.

*سوریه با برگزاری انتخابات، خودش را کاملاً تثبیت کرد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: واضح است که آنچه در بحران سوریه اتفاق افتاده برخلاف طراحی آمریکایی‌ها در منطقه بوده، زیرا نه تنها کار مقاومت تمام نشد و نه تنها رژیم حاکم در سوریه سقوط نکرد، بلکه حکومت سوریه با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری توانست خودش را کاملاً در این کشور و دنیا تثبیت کند.

محمدی عراقی در خصوص مهمترین هدف تروریست‌ها در منطقه خاورمیانه اضافه کرد: تروریسم یک ابزار برای پیروزی آمریکا و رژیم صهیونیستی به حساب می‌آید و عکس‌ آن چیزی که غرب در زمینه مبارزه با تروریسم ادعا می‌کند، هدف آنها استفاده ابزاری از تروریسم و بعد نابود کردن آنهاست. هدف اصلی امپریالیسم مقابله با بیداری اسلامی و وحدت جوامع مسلمان است. آنها به دنبال ضعیف کردن و تجزیه کشورهای قدرتمند اسلامی منطقه و ارتش‌های قوی کشورهای مسلمان خاورمیانه هستند.

*وحشت ابرقدرت‌ها از جهان اسلام

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: آمریکا و رژیم صهیونیستی از وحدت جهان اسلام و اقدامات جمهوری اسلامی ایران هراس دارند و تنها راه ادامه حیات خودشان را در منطقه، در تفرقه و جدایی قدرت‌های منطقه از همدیگر می‌بینند و برنامه‌هایی برای تجزیه و شکنندگی آنها دارند.

محمدی عراقی ادامه داد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری راهبرد جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی ایران این است که جنایت‌های صورت گرفته توسط جریانات تکفیری در منطقه را روشنگری کرده و اعلام کند هر جنایتی که این عده فریب خورده انجام می‌دهند ‌را باید به پای گمراهی آنها نوشت.

* دشمن اصلی ما آمریکا و صهیونیست‌ها هستند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه دشمن اصلی ما آمریکا و صهیونیست‌ها هستند، افزود: ما باید مردم را متوجه کنیم که جنایتکاران داعشی‌ و جریانات تکفیری فقط دشمن شیعه نیستند، بلکه آنها دشمن صحابه پیامبر (ص) هم هستند.مقام معظم رهبری در دیدارهای مختلف خود با مردم و مسئولان به این نکته اشاره داشتند که مسئله اساسی اسلام است و داعش و تکفیری‌ها با اقدام خودشان اسلام ناب را تهدید می‌کنند.

وی تصریح کرد: گروه داعش اصلاً یک گروه مذهبی نیست، آنها از پیوند چند گروه جنایتکار و غیرمذهبی که یکی از آنها بعثی‌ها هستند به وجود آمده‌ و با استفاده از پوشش مذهبی در جهت اهداف خودشان حرکت می‌کنند.

*تجاوز به زنان با هیچ انگیزه مذهبی سازگار نیست

محمدی عراقی با اشاره به اینکه تجاوز داعشی‌ها و تکفیری‌ها به زنان با هیچ انگیزه و هدف مذهبی همخوانی و سازگاری ندارد، گفت: بعثی‌هایی که با داعش و تکفیری‌ها همکاری می‌کنند، به دینی اعتقاد ندارند و با پوشش مذهبی سعی می‌کنند جنایات خود را پنهان کنند، لذا مردم باید هوشیار باشند که بحث اختلاف شیعه و سنی مطرح نیست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه باید در برابر شگرد آمریکایی‌ها برای مقابله با انقلاب اسلامی ایران با تمام توان مقاومت کنیم، افزود: کار سختی است که در برابر شگردی که ریشه آمریکایی دارد و از حضور آمریکایی‌ها در افغانستان شروع شده ایستادگی کنیم ولی ما توان آن را داریم. اگر تاریخ پیدایش داعش را نگاه کنیم به رد پای سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی پی می‌بریم و نیروهای داعش خیال می‌کنند که برای اسلام و دین خودشان می‌جنگند، در حالی که فریب خورده‌اند و باید در این زمینه روشنگری کنیم.

*بحران عراق با نقش موثر مرجیعت از بین رفت

محمدی عراقی با ذکر خاطره‌ای از شهید مدرس و با اشاره به نقش مرجعیت در جریان نهضت تنباکو گفت: به عقیده من هم اکنون این تاریخ در عراق در حال تکرار است. در انقلاب 1920 عراق، مرجعیت شیعه خودش را نشان داد و هم اکنون هم مرجعیت برای مبارزه مردم با داعش که نیروهای آمریکا هستند، فتوا صادر کرده و آمریکایی‌ها هم به محض رسیدن به هدفشان، از داعش عبور کرده و به دنبال راهی دیگر می‌گردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه این گفت‌وگو با اشاره به اینکه نقطه مقابل تفکر الازهر به عنوان پرقدرت‌ترین مرجعیت دینی تفکر سلفی‌گری است، گفت: الازهر پرقدرت‌ترین مرجعیت دینی است و در واقع الازهر از نظر تفکر، نقطه مقابل تفکر سلفی‌گری است. همواره برای رهبری جهان اهل سنت یک رقابت شدیدی بین عربستان و مصر وجود دارد و همیشه مصر برنده این رقابت بوده است.

وی افزود: با توجه به قدرت الازهر، مصر بیشتر توانسته در دنیای تسنن قدرت بیشتری را به دست آورد و در مقابل هم متاسفانه عربستان به دلیل از دست رفتن قدرت خود و یا ناکامی‌هایش دست به تشنج در منطقه می‌زند.

* داعش با پوشش مذهبی جنایت می‌کند

محمدی عراقی با بیان اینکه هدف دشمنان فراتر از بحث شیعه و سنی است، تصریح کرد: اگر ما موضوع را برای علمای اهل سنت روشنگری کنیم هزینه‌های جهان اسلام پایین می‌آید، زیرا غرب می‌خواهد جریان ضد آمریکایی اهل سنت درگیر جریان ضد آمریکایی شیعه شود و به همین دلیل است که داعش باید با پوشش مذهبی وارد میدان مبارزه در منطقه خاورمیانه شود و هر کسی را که از بین ببرند در نهایت به نفع آنهاست.

وی افزود: باید با همکاری و نقش موثر رسانه‌ها نیت اصلی آمریکا در مبارزه با تروریسم و اهداف آنها را نشان دهیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پیشنهادی مبنی بر تشکیل مجلسی با حضور تمام علمای شیعه و سنی در جهان ارائه کرد و گفت: تشکیل این مجلس می‌تواند اختلافات ایجاد شده بین شیعیان و اهل تسنن را که از سوی آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی طراحی شده، خنثی کند.

مسئول دفتر سیاسی سپاه پاسداران، نماینده حضرت امام خمینی (ره) در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، عضو شورای نمایندگان مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های سراسر کشور، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، عضو شورای مجمع جهانی اهل البیت و مجمع تقریب مذاهب اسلامی، عضو هیأت امنای مرکز جهانی علوم اسلامی و جامعه الزهرا (ع) و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام را در کارنامه خود دارد.

محمدی عراقی پیش از این در مسئولیت‌هایی چون مسئول دفتر سیاسی سپاه پاسداران، نماینده حضرت امام خمینی (ره) در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، عضو شورای نمایندگان مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های سراسر کشور، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، عضو شورای مجمع جهانی اهل بیت و مجمع تقریب مذاهب اسلامی، عضو هیأت امنای مرکز جهانی علوم اسلامی و جامعه الزهرا (ع) فعالیت کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها