امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۵:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92787
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۳۶
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه «واشنگتن‌پست» در مطلبی نوشت، اسناد فوق محرمانه نشان می‌دهد، آژانس امنیت ملی آمریکا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه «واشنگتن‌پست» در مطلبی نوشت، اسناد فوق محرمانه نشان می‌دهد، آژانس امنیت ملی آمریکا مجوز دارد تا اطلاعات مربوط به همه کشورها به جز چهار کشور را رصد و رهگیری کند. در واقع، بر اساس این اسناد، آمریکا هیچ ترتیبات جاسوسی با چهار کشور انگلیس، کانادا، استرالیا و نیوزلند ندارد.

بر اساس این گزارش، با این حال، یک مجوز قانونی محرمانه مربوط به سال 2010 و سایر اسناد نشان می‌دهد آژانس امنیت ملی آمریکا نسبت به قبل اختیارات منعطف‌تری دارد. به عنوان مثال یکی از این اختیارات به این آژانس اجازه می‌دهد از طریق شرکت‌های آمریکایی، نه تنها ارتباطات اهداف خارجی را رهگیری کند، بلکه هر نوع مسئله درباره این اهداف را نیز رصد کند.

این مجوز که به تصویب دادگاه نظارت اطلاعات خارجی رسیده می‌گوید 193 کشور برای جاسوسی آمریکا دارای ارزش و اعتبار هستند. این مجوز همچنین به آژانس امنیت ملی آمریکا اجازه می‌دهد اطلاعات درباره نهادهایی چون بانک جهانی، صندوق بین‌المللی پول، اتحادیه اروپا و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را گردآوری کند.

جمیل جعفر، معاون مدیر اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا درباره این اسناد به روزنامه واشنگتن‌پست گفت: این اسناد میزان بالقوه فعالیت‌های نظارتی دولت و نقشی که دادگاه در نظارت بر آنها ایفا می‌کند، را نشان می‌دهد.

در این گزارش تاکید شده، آژانس امنیت ملی آمریکا لزوما همه کشورها را هدف جاسوسی خود قرار نداده است بلکه صرفا مجوز انجام این کار را دارد.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها