امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92803
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۰۹
تعداد بازدید: 88
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس - گروه جامعه: با بروز پدیده گرد و غبار و آلودگی در کلانشهرهای کشور به خصوص پایتخت، اظهارات مسئولان ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس - گروه جامعه: با بروز پدیده گرد و غبار و آلودگی در کلانشهرهای کشور به خصوص پایتخت، اظهارات مسئولان مربوطه درباره کیفیت هوا نیز غبارآلود می‌شود.

 امروز  به دنبال بروز پدیده گردو غبار شب گذشته معاون پایش و نظارت آلودگی هوای استان تهران با بیان اینکه هنوز هوای تهران به شرایط هشدار نرسیده است، گفت: بر همین اساس نیازی به تشکیل کاگروه مواقع اضطرار نیست.

محمد رستگاری با اعلام اینکه امروز شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای تمامی‌ گروه‌ها قرار دارد، اظهار داشت: هنوز شاخص کیفیت هوای تهران به شرایط هشدار نرسیده است و همچنین انتظار نمی‌رود که طی روز‌های پیش‌رو نیز شرایط هشدار را تجربه کنیم.

معاون پایش و نظارت آلودگی هوای استان تهران درباره تشکیل جلسه کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوا اضافه کرد با توجه به اینکه هم اکنون شاخص کیفیت هوا روی عدد 191 قرار دارد و از آنجایی که شرایط هشدار در زمانی ایجاد می‌شود که این عدد روی 200 قرار گیرد جلسه‌ای در این باره تشکیل نمی‌شود.

وی بیان داشت: از آنجایی که طی دو روز آینده پایداری هوا نخواهیم داشت بنابراین روند کاهش غلظت آلاینده‌ها پیش بینی می‌شود و نیازی به تشکیل جلسه نیست.

این در حالی است که سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران گفت: شاخص آلودگی هوای تهران در شرایط «هشدار» قرار گرفت.

حشمت الله بسطامی با بیان اینکه شاخص آلودگی هوا در شرایط ناسالم برای تمامی گروه های سنی است، ادامه داد: شاخص آلودگی ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون امروز در تهران 191 است.

با این اوصاف، باز هم مسئولان مرتبط با وضعیت هوا برای اعلام شرایط به مردم به تفاهم نرسیده اند و هر دستگاهی به صورت جزیره‌ای وضعیت را اعلام می کند.

اما آنچه حائز اهمیت است اوضاع مردمی است که دچار سردرگمی می شوند و نمی دانند بالاخره وضعیت سلامت هوا مشکل دارد یا خیر، تا حداقل از تردد بیماران، سالخوردگان و کودکان در سطح شهر خودداری کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها