امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92816
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۲:۲۱
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی مدعی شد که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی مدعی شد که استقلال حق طبیعی برای منطقه کردستان عراق است و این مسئله مخفی شدنی نیست.

بارزانی همچنین با اشاره به اینکه تا یک ماه آینده در کُردستان عراق همه پرسی استقلال برگزار خواهد شد، تصریح کرد که با موافقت پارلمان منطقه کُردستان همه پرسی مردمی برای استقلال منطقه برگزار خواهد شد.

مسعود بارزانی در ادامه با اشاره به اینکه نمی‌توان هدف واقعی کُردستان برای استقلال را مخفی کرد، تصریح کرد که عراق حالا هم تقسیم شده و کُردها از هدفشان و طرحشان که آن استقلال منطقه کُردستان عراق است، باز نمی‌گردند.
وی با اشاره به برگزاری همه پرسی در یک ماه آینده تاکید کرد که تمام شهروندان منطقه کُردستان عراق در این همه پرسی شرکت می‌کنند.
رئیس منطقه کُردستان عراق با بیان اینکه رهبران کُردی به رای مردم در همه پرسی احترام خواهند گذاشت، تصریح کرد که دیگران هم باید به تصمیم مردم منطقه کردستان عراق احترام بگذارند.
وی همچنین مدعی شد که کُردهای عراق در کنار برادران شیعه و سنی برای معالجه و حل بحران کنونی عراق همکاری خواهند کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها