امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92825
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
افشین حیدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: میراث فرهنگی خوزستان برای ثبت جهانی شوش هزینه زیادی کرده است و در این زمینه بسیج ...

افشین حیدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: میراث فرهنگی خوزستان برای ثبت جهانی شوش هزینه زیادی کرده است و در این زمینه بسیج نیروها را انجام داده‌ایم.

وی گفت: بازدید‌های لحظه‌ای و سرزده از محوطه تاریخی شوش توسط معاون میراث فرهنگی سازمان و کارشناسان خبره در بخش ثبت جهانی باعث شده تا تکاپویی در این محوطه برای آماده‌سازی به وجود آید.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان خاطر نشان کرد: شوش دارای توانمندی زیادی در بخش ثبت جهانی است و به این دلیل از همه توان موجود در سازمان میراث فرهنگی برای ثبت جهانی این محوطه تاریخی استفاده می‌کنیم.

حیدری تاکید کرد: اعتبار سال‌جاری شوش در بخش میراث فرهنگی به حدی افزایش یافته که در حد انتظار نیست و به این دلیل تاکنون 25 میلیارد ریال در این زمینه هزینه شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان خاطر نشان کرد: در بخش‌های مختلف محوطه تاریخی شوش بویژه در قلعه این شهر اقدامات زیادی برای آماده‌سازی انجام شده است و دغدغه خاصی برای این مهم وجود ندارد.

وی ادامه داد: به زعم معاون سازمان میراث فرهنگی شوش اصلی‌ترین پرونده برای ثبت جهانی از سوی جمهوری اسلامی است و می‌کوشیم تا شرایط در این محوطه به بهترین وجه ممکن آماده شود.

حیدری افزود: تاکنون اقدامات در شوش با کمبود اعتبار مواجه نشده است و استاندار محترم خوزستان و تیم استانداری در این زمینه همکاری بسیار خوبی داشته‌اند.

انتهای پیام/72006/صا30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها