امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۲۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92828
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مراغه، فرزین حق‌پرست صبح امروز در معارفه رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مراغه با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مراغه، فرزین حق‌پرست صبح امروز در معارفه رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مراغه با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: وجود صدها جاذبه طبیعی و تاریخی در استان بزرگ‌ترین ظرفیت برای توسعه سفرهای داخل استان و بین شهرستانی است.

وی افزود: تلاش می‌شود با برنامه‌ریزی برای آخر هفته شهروندان استان آنها با آثار و جاذبه‌های تاریخی و طبیعی استان بیشتر آشنا بشوند.

حق‌پرست با بیان اینکه بهره‌گیری از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاران در بخش گردشگری از مهم‌ترین برنامه‌های میراث فرهنگی در استان است، افزود: از سرمایه‌گذارانی که بخواهند در مناطق گردشگری سرمایه‌گذاری کنند حمایت می‌شود.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه نیز در این مراسم بر توجه بیشتر برای مرمت آثار تاریخی این شهرستان تاکید کرد.

محمدی با بیان اینکه مراغه از شهرهایی است که پس از تبریز بیشترین آثار تاریخی را در خود جای داده خواستار مرمت و رسیدگی به بناهای تاریخی در حال تخریب این شهرستان شد.

وی افزود: رصدخانه مراغه، معبد تاریخی مهر و برج‌های کبود و مدور نیازمند مرمت و بازسازی اساسی هستند.

در این مراسم یعقوب طالبی به عنوان رئیس میراث فرهنگی مراغه معرفی و از تلاش‌های هفت ساله علیرضا پاشایی قدردانی شد.
انتهای پیام/60001/ع20/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها