امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۵:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92837
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ملارد به نقل از پایگاه خبری پلیس، برزو همتی گفت: ماموران پلیس اطلاعات با دریافت اخباری مبنی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ملارد به نقل از پایگاه خبری پلیس، برزو همتی گفت: ماموران پلیس اطلاعات با دریافت اخباری مبنی بر وجود مجسمه‌های عتیقه در یک واحد مسکونی در این شهرستان رسیدگی به این موضوع را در دستور کاری خود قرار دادند.

همتی افزود: با شروع تحقیقات، یک نفر در این خصوص شناسایی و فعالیت آن در سطح شهرستان تحت کنترل نامحسوس ماموران قرار گرفت و زمانی که از حضور متهم به همراه عتیقه‌جات در منزل مورد نظر، اطمینان حاصل شد ماموران در یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.

به گفته وی، متهم به همراه یک عدد مجسمه به شکل گاو مفرغی با قدمت 3500 ساله، یک عدد ریتون مفرغی با سرگاو که متعلق به 2800 سال قبل از میلاد بود، به همراه یک کیلوگرم حشیش و تعدادی قمه، چاقو و شوکر برقی، دستگیر شد.

همتی اضافه کرد: با کشف اشیای عتیقه از این قاچاقچی، اموال برای ارزش‌گذاری و تخمین قدمت تاریخی در اختیار سازمان میراث فرهنگی قرار گرفت که در بررسی کارشناسی مشخص شد قدمت این اشیاء به هزاره اول قبل از میلاد برمی‌گردد.

رئیس پلیس ملارد خاطرنشان کرد: بنابر قانون، این اشیاء در زمره اموال تاریخی محسوب شده و هر گونه خرید و فروش آن به موجب مواد قانونی 558 تا 569 شامل مجازات اسلامی است.

انتهای پیام/2302/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها