امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92839
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، مسئول واحد انفورماتیک معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز ظهر امروز در جمع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، مسئول واحد انفورماتیک معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای نخستین‌بار در کشور، داشبورد مدیریتی دارو توسط کارشناسان انفورماتیک معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز طراحی و راه‌اندازی شد.

فهیمه عباسی اصل افزود: این داشبورد به منظور مدیریت و نظارت بر توزیع، مصرف و تجویز دارو در تمامی بیمارستان‌های تابعه این دانشگاه طراحی شد.

وی با بیان اینکه با این سامانه می‌توان شیوه تجویز و مصرف دارو را بر اساس بیمار، پزشک، بخش و غیره را استخراج و به صورت آنلاین مشاهده کرد، تصریح کرد: همچنین گزارش تداخلات دارویی، داروهای پرهزینه، داروهای پرمصرف و غیره در این سامانه ارائه می‌شود.

مسئول واحد انفورماتیک معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز اضافه کرد: همچنین این سامانه کاربرد زیادی در اجرای طرح تحول نظام سلامت دارد و تاکنون توسط هشت استان درخواست شده است.

وی، مشاهده لیست داروهای بیمارستان‌ها، نظارت بر ارائه دارو به بیماران، مشاهده تشخیص بیماری و نسخ صادر شده برای بیمار بر اساس آن تشخیص را از دیگر قابلیت های این داشبورد دارویی عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این سامانه در نشست معاونان غذا و داروی سراسر کشور که اخیرا در مشهد مقدس برگزار شد، توسط معاون غذا و داروی این دانشگاه ارائه و مورد استقبال زیادی قرار گرفت.

انتهای پیام/72001/صا30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها