امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۸:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92844
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمد عظیمی ظهر امروز در نشست خبری در محل معاونت آگاهی فرماندهی انتظامی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمد عظیمی ظهر امروز در نشست خبری در محل معاونت آگاهی فرماندهی انتظامی مازندران اظهار داشت: مبنای ایجاد قرارگاه مبارزه با سرقت از خواسته‌های مردمی است.

وی با بیان اینکه ورود مسافران و گردشگران به مازندران دلالت بر مطلوبیت امنیت در استان دارد، افزود: مشکل خاصی در کشف سرقت‌های کلان در استان نداریم و در امر مهار و کشف این پرونده‌ها بسیار موفق عمل کرده‌ایم.

عظیمی با اشاره به اینکه توانستیم در امر مقابله با جرایم ویژه، مبارزه کرده و در کشف و مبارزه در سرقت‌های کوچک هم به نتایج خوبی برسیم، ادامه داد: مازندران در سال 92 رتبه نخست کشور در بحث کنترل و مهار جرایم و کشف و دستگیری مجرمان را کسب کرد و استان‌های لرستان و فارس بعد از مازندران قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه مازندران بعد از دستیابی به این جایگاه، برای رسیدن به اهداف بیشتر ناجا و همچنین حفظ این رتبه، برنامه‌های مقابله‌ای را تشدید کرد، متذکر شد: نیروی انتظامی در سراسر کشور برای مقابله با سرقت، گارد خود را تغییر داد و با گارد تهاجمی و طرح‌های عملیاتی بسیار کاربردی برای مقابله با مجرمان فعالیت می‌کند.

رئیس پلیس آگاهی مازندران با اشاره به اینکه در پایان سال 92 استقرار قرارگاه مبارزه با سرقت در استان‌های فارس و خراسان رضوی به صورت پایلوت شکل گرفت و امسال در دیگر استان‌ها این قرارگاه راه‌اندازی شد، گفت: در مازندران لوازم داخلی خودرو، موتورسیکلت و لوازم منزل، عمده‌ سرقت‌هایی است که اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه قبل از پایان 6 ماه اول سال، قرارگاه‌های سرقت در شهرهای تنکابن، چالوس، نوشهر، آمل، بابل و قائمشهر افتتاح می‌کنیم، خاطرنشان کرد: در سال 91 به میزان 46درصد و در سال گذشته بالغ بر 95 درصد کشفیات سرقت داشتیم.

این مسئول با اشاره به اینکه بسیاری از سارقان بعد از ارتکاب عمل مجرمانه، به مازندران می‌آیند، گفت: چراکه در جمعیت شناور مازندران، شناسایی این افراد دشوار است.

عظیمی با تاکید بر بحث پیشگیری، اظهار داشت: کنترل افراد سابقه‌دار و مجرمان به‌عادت، طرح‌های جامعی پیش‌بینی شده است، افزود: عملکرد این افراد علاوه بر اینکه به صورت مستقیم تولید جرم می‌کند، به صورت غیرمستقیم هم به تولید مجرم جدید می‌انجامد.

رئیس پلیس آگاهی مازندران با اشاره به اینکه جرایم خشن، جزو خط قرمزهای ناجا محسوب می‌شود، گفت: هر پرونده دیگری هم که در دست بررسی داشته باشیم در صورت بروز جرم خشن، رسیدگی به جرم خشن در دستور کار قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/86007/خ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها