امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92850
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، به نقل از اداره روابط عمومی و تشریفات دیوان عالی کشور جلسه هیأت عمومی حقوقی اصراری دیوان عالی کشورصبح روز سه شنبه مورخ ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، به نقل از اداره روابط عمومی و تشریفات دیوان عالی کشور جلسه هیأت عمومی حقوقی اصراری دیوان عالی کشورصبح روز سه شنبه مورخ 10/4/93 به ریاست آیت الله محسنی گرکانی رئیس دیوان عالی کشور و با حضور دادستان کل کشور و قضات عالی رتبه دیوان عالی تشکیل شد.
در این جلسه که در سومین روز ماه مبارک رمضان برگزار گردید بعد از تلاوت آیات کلام الله مجید رئیس دیوان عالی کشور ضمن تبریک حلول ماه ضیافت الهی به تمامی مسلمین جهان مخصوصاً مسلمانان ایران زمین طی سخنانی گفت: بار دیگر خداوند توفیق داد ایامی را و شب ها و روزهایی را در ماه مبارک رمضان باشیم و خود را اصلاح کنیم توجه به خدای  تبارک و تعالی پیدا کنیم از کردار و گفتار ناشایسته خود استغفار کنیم.
وی افزود: پیامبر خدا در حدیثی به اصحابش فرمود اقبل الیکم شهرالله ماه رمضان را ماه خدا معرفی کرده ، که ماه خدا با رحمت و برکت و آمرزش به سوی شما آمده از این ماه استقبال کنیم و از معنویات آن بهره مند گردیم و به تعبیری دیگر رسول گرامی اسلام ماه رمضان را ماه میهمانی خدابیان فرموده اند که ای مسلمانان شما دعوت شدید به میهمانی خدا دعیتم فیه الی ضیافه الله شما در این ماه میهمان خدائید. ضیافت خدا برای میهمانانی که غذای معنوی برای پرورش روح آنان مهیا گردیده است و ضیافت خدا یک شعبه اش روزه است و امر مهم دیگرش مائده آسمانی قرآن است که در ماه رمضان نازل شده است.
رئیس دیوان عالی کشور با قرائت آیه شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن اضافه کرد: ماهی که قرآن برای راهنمایی و هدایت مردم نازل گردیده برای فرق شناخت حق و باطل می باشد . در این ماه قاریان و حاملان قرآن کریم جامعه اسلامی را با انس به قرآن به مفاهیم کتاب آسمانی آشنا می‌کنند آشنایی با  فرهنگ قرآن بسیار ارزشمند است باورهای جوانان با آشنائی و انس با قرآن  استحکام پیدا می کند.
وی تصریح کرد: عمل به قرآن کلید حل مشکلات جامعه اسلامی است و عبور از سختی ها و چالش ها است درسهای قرآن در ماه مبارک رمضان برای جوانان موجب تقویت ایمان  و توکل به خدای تبارک و تعالی و اعتماد به وعده الهی است.
تدبر و تفکر در قرآن جامعه اسلامی را از تاریکی ها و گمراهی و خرافات عبور می دهد و به معرفت و فضل پروردگار امیدوار می کند.
رئیس هیأت عمومی خاطر نشان کرد: امروز برای اندیشمندان با بصیرت روشن شده که دشمن به نام اسلام و قرآن مسلمانان را می کشد به امید داخل شدن به بهشت. دلایل آشکار، نشان دهنده صحنه گردانی سرویس های جاسوسی دشمن در کشورهای اسلامی است که با ایجاد بلوا و آشوب و خون ریزی بدست مسلمانهای دور از فهم قرآن از جمله در کشور عراق به راه انداخته است مسلمانان برای رهائی از این فتنه ها و مسلمان کشی جز تمسّک به ریسمان محکم قرآن و عدم تفرق و متحد شدن راهی دیگر ندارند.
لازم به ذکر است آیت الله محسنی گرکانی از قضاتی که به پرونده های زندانی دار و مسن رسیدگی سریع نموده اند تشکر کرده و مجدداً تسریع در رسیدگی هر چه زودتر به این گونه پرونده ها را خواستار شدند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها