امروز : جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 23
۰۵:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92851
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، پروفسور حسن اکبرزاده ظهر امروز در دیدار با استاندار گیلان آمادگی خود را برای تأسیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، پروفسور حسن اکبرزاده ظهر امروز در دیدار با استاندار گیلان آمادگی خود را برای تأسیس انستیتو علوم ‌پایه در گیلان اعلام کرد.

وی مهم‌ترین مسئله پیشرفت کشور را توجه به موضوع فرهنگ دانست و اظهار کرد: تمام امکانات پیشرفت و توسعه به ‌ویژه نیروی انسانی و ذخایر مادی در ایران فراهم است.

این دانشمند گیلانی برجسته ریاضی در جهان تصریح کرد: تا زمانی که به فرهنگ توجه نشود و برای رسیدن به اهداف خود سختی نکشیم و کار و تلاش بدون وقفه انجام ندهیم نمی‌توانیم به پیشرفت برسیم.

استاندار گیلان نیز در این دیدار از مسئولان دانشگاه گیلان خواست تا در مدت حضور پروفسور حسن اکبرزاده در ایران با توجه به وضعیت جسمانی وی برنامه‌های دیدار با دانشجویان و اساتید دانشگاهی را تدارک ببینند.

محمدعلی نجفی افزود: نخبگان جوان باید از نزدیک با شرح خدمات و تلاش‌های این دانشمند برجسته علوم ریاضی آشنا شوند.

وی با بیان اینکه به دلیل جهان‌شمولی علوم، پروفسور اکبرزاده تنها به گیلان تعلق ندارد، یادآور شد: وی از مفاخر ایران و جهان محسوب می‌شود.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: باید از فرصت داشتن چنین نخبگان و بزرگانی برای پرورش جوانان این مرز و بوم و پیشرفت استان و کشور بهره ببریم.

به گزارش فارس، پروفسور اکبرزاده سوم فروردین 1306 در شهر رشت به دنیا آمد و تحصیلات ابتدایى را در این شهر گذراند و سپس تحصیلات خود را در دبیرستان البرز تهران ادامه داد.

وی پس از اخذ دیپلم متوسطه در رشته ریاضى با درجه ممتاز وارد دانشگاه تهران شد و با احراز مقام نخست تحصیلات خود را در ایران به پایان رساند.

این دانشمند برجسته علوم ریاضی پس از اخذ دوباره لیسانس ریاضى از دانشگاه سوربن پاریس و گواهینامه آنالیز عالى، براى فوق لیسانس درباره نظریه نسبیت عمومى انیشتین تحقیق کرد و پس از سه سال تحقیق درباره هندسه دیفرانسیل اکتشافات خود را در قالب ده‌ها مقاله در مجله آکادمى علوم پاریس به ثبت رساند.

پروفسور اکبرزاده از سال 1957 میلادى به عنوان وابسته تحقیقات در مؤسسه معروف تحقیقاتى کلژدوفرانس پذیرفته شد و پس از چهار سال رساله دکتراى دولتى در علوم ریاضى را در دانشگاه سوربن به پایان رساند.

این دانشمند برجسته گیلانی پس از طى مدارج مأمور تحقیقات و استاد تحقیقات، حدود 40 سال به عنوان رئیس تحقیقات در این مؤسسه بین‌المللى مشغول به کار بود.

انتهای پیام/2300/ز40/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها