امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92856
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  وزارت بهداشت، حسن هاشمی با بیان این مطلب افزود: باید در حوزه پیشگیری و بهداشت موثر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  وزارت بهداشت، حسن هاشمی با بیان این مطلب افزود: باید در حوزه پیشگیری و بهداشت موثر عمل کنیم. جامه عمل پوشاندن به شعار "خود مراقبتی" که شعار امسال هفته سلامت بود، می تواند در ایجاد تحول در نظام سلامت کمک کننده باشد.

وزیر بهداشت با تأکید بر اینکه دانشگاه های علوم پزشکی باید استقرار و تکمیل شبکه های بهداشتی و درمانی را از وظایف اصلی خود بدانند افزود: استقرار نظام ارجاع و در کنار آن توانمند کردن مردم به منظور مراقبت از سلامتیشان از دیگر وظایف دانشگاه های علوم پزشکی است.

هاشمی با اشاره به اینکه تحول در حوزه بهداشت نظامی است که ایجاد آن خود چندین سال طول خواهد کشید، گفت: در حوزه بهداشت، تغییر در رفتار و عادات بهداشتی مردم مطرح است که اجرایی کردن آن بسیار سخت و مشکل است.

وی وجود شبکه های بهداشتی و درمانی در سطح روستاهای کشور را یک شبکه قدیمی عنوان کرد و گفت: باید به روز رسانی و تغییر عملکرد در اداره و ارائه خدمات نسبت به گذشته در شبکه های بهداشتی و درمانی صورت گیرد.

وزیر بهداشت محور اصلی کار در استقرار شبکه های بهداشتی و درمانی را روسای شبکه ها بیان کرد.

هاشمی همچنین بر کاهش تصدی گری در وزارت بهداشت تاکید کرد و گفت: دانشگاه های علوم پزشکی باید به سمت هیات امنایی شدن بروند و خود هیات امناها می توانند خرید خدمت را مبنای ارائه خدماتشان قرار دهند.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه تعداد شهرهای کشور نسبت به گذشته افزایش یافته است، بر ضرورت آسیب شناسی طرح پزشک خانواده تاکید کرد و گفت: لازم است طرح پزشک خانواده با برطرف شدن مشکلات و ایراداتی که دارد هر چه زودتر اجرا شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها