امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۷:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92857
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش روابط عمومی و ارتباطات، چهارمین نشست شورای برنامه‌‌ریزی دادگستری کل استان تهران با حضور اعضاء و به ریاست غلامحسین اسماعیلی در محل سالن ...

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات، چهارمین نشست شورای برنامه‌‌ریزی دادگستری کل استان تهران با حضور اعضاء و به ریاست غلامحسین اسماعیلی در محل سالن کنفرانس حوزه ریاست کل برگزار شد.
در این نشست ابتدا رئیس ‌کل دادگستری استان تهران ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای حاضرین، و بیان روایتی از امام جعفر صادق (ع) با این مضمون که امام (ع) فرمودند: از گناهان کوچک و کم‌اهمیت بپرهیزید، این گناهان بخشیده نمی‌شوند. سوال شد، این‌ها چه گناهانی هستند؟ امام (ع) فرمود: فرد، گناه کم اهمیتی را انجام می‌دهد و بعد با خود می‌گوید خوشا به حال من که اگر گناه دیگری نکرده باشم وی با بیان اینکه این قبیل افراد هرگز در خصوص گناهان کوچک طلب مغفرت نمی‌کنند لذا این گناهان هرگز بخشیده نمی‌شوند، اسماعیلی بار دیگر بر رعایت دقیق نظم و انضباط در ابعاد مختلف از سوی همکاران قضائی و اداری تاکید کرد و اظهار داشت: یکی از درس‌های بزرگ ماه مبارک رمضان وقت‌شناسی است یعنی روزه را باید فقط در ماه رمضان بگیریم و زمان آن نیز دقیقا از اذان صبح تا اذان مغرب است، و جز در مورد افراد مریض و مسافر که روزه در ایام مریضی و سفر بر آن‌ها واجب نیست و باید قضای آن را به جای آورند، سایر افراد باید با رعایت زمان و وقت‌شناسی این واجب الهی را انجام دهند، و ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی است برای تمرین وقت‌شناسی و رعایت نظم و انضباط در کلیه امور به ویژه در حوزه مسائل اداری.

اسماعیلی در ادامه نشست به نکات مطروحه از سوی مقام معظم رهبری در جمع مسئولان عالی قوه قضائیه اشاره کرد و مطالبی پیرامون آن مطرح نمود.

در ادامه این جلسه مطابق دستور کار تنظیمی تعدادی از اعضای شورا در خصوص راه‌کارهای عملی جهت ارتقاء سلامت و افزایش اعتماد عمومی نسبت به دادگستری استان تهران به ارائه نقطه نظرات کارشناسانه خود پرداختند که پس از بحث و بررسی مقرر شد اعضای شورای برنامه ریزی ظرف مدت‌زمانی مشخص نظرات و راه‌کارهای خود را در این خصوص به دبیرخانه شورا منعکس نمایند تا پس از انجام بررسی و جمع‌بندی لازم موارد، مراتب به صورت عملیاتی به مرحله اجرا درآید.

در پایان این مراسم رئیس کل دادگستری استان تهران در مقام جمع‌بندی مطالب مطروحه اظهار داشت: لازم است با توجه به زحمات بی شائبه همکاران قضائی و اداری، افکار عمومی چه خاص و چه عام به نحو شایسته مدیریت گردد. چون تشکیلات قضائی اقدامات و خدمات بی‌شماری انجام می‌دهد لیکن به جهت عدم توجیه مناسب افکار عمومی، این خدمات بعضا نادیده گرفته می‌شود که امید است با تلاش در جهت ارتقاء سطح اعتماد عمومی، زحمات ارزشمند همکاران قضائی و اداری آن گونه که هست خود را نشان دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها