امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92866
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درکابل، «نادر محسنی» سخنگوی کمیسیون رسیدگی به شکایت‏‌های انتخاباتی در یک نشست خبری از ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درکابل، «نادر محسنی» سخنگوی کمیسیون رسیدگی به شکایت‏‌های انتخاباتی در یک نشست خبری از سازمان ملل متحد خواست تا برای پایان دادن جنجال‌های انتخاباتی و بررسی فایل‌های صوتی منتشره از سوی تیم «عبدالله عبدالله» همکاری کند.

ستاد انتخاباتی «عبدالله عبدالله» کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان طی روزهای گذشته در چند مرحله فایل‌های صوتی را در اختیار رسانه‎ها قرار داد که در آن ادعاشده بود «ضیاءالحق امرخیل» رئیس سابق دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات در سازماندهی تقلب به نفع رقیب وی (اشرف غنی احمدزی ) دست دارد.

این در حالی است که امرخیل دست داشتن در تقلب برای یک کاندیدای خاص را رد کرد، فایل‌های صوتی منسوب به خود را جعلی دانست و از سمتش استعفا داد.

محسنی در مورد قطع ارتباط تیم عبدالله با کمیسیون‌های انتخاباتی افغانستان گفت: کمیسیون رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی بدون هیچ ملاحظه‌ای ملزم به انجام کارها بر اساس احکام قانون است.

با این حال وزارت امور خارجه افغانستان نیز از میانجیگری کشورهای خارجی برای پایان دادن به جنجال‎های انتخاباتی این کشور استقبال کرده است.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار