امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۰۵:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92867
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، «رونی اورتیز» سخنگوی کمیسیون رسیدگی به امور مهاجرین در مکزیک گفت: ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، «رونی اورتیز» سخنگوی کمیسیون رسیدگی به امور مهاجرین در مکزیک گفت: دست کم شش هزار کودک مهاجر هندوراسی از ژانویه تا ژوئن 2014 توسط مقامات مکزیک بیرون رانده شدند.

«اورتیز» همچنین اعلام کرد که دوشنبه حدود 58 کودک مهاجر غیرقانونی از شهر «چیاپاس» (جنوب شرقی مکزیک) به شهر «سن پدرو سولا» (شمال هندوراس) بازگشتند.

وی خاطرنشان کرد که تعداد مهاجران هندوراس نسبت به سال 2013، 24.5 درصد افزایش یافته است.

«رونی اورتیز» در ادامه گفت که مهاجرت غیر‌قانونی این کودکان برای رسیدن به ایالات متحده آمریکا، یک مشکل بزرگ برای مکزیک محسوب می‌شود.

خبرگزاری «نوتیمکس» در این خصوص نوشت: «فرانکین آلونسو» نماینده رسیدگی به امور کودکان، نوجوانان و خانواده‌های هندوراسی گفت: مسئله مهاجرت غیر‌قانونی کودکان به مکزیک و ایالات متحده آمریکا طی چندین سال وجود داشته و تاکنون به‌عنوان یک بحران با آن رفتار شده است.

«آلونسو» افزود: دولت هندوراس برای جلوگیری از خروج غیرقانونی کودکان، جوانان و بزرگسالان کشور خود به سایر کشورها اقدام کرده است.

او ابراز تاسف کرد که والدین و سرپرستان، کودکان را برای داشتن یک زندگی بهتر بدون در نظر گرفتن تمامی خطراتی که ممکن است برای آن‌ها رخ دهد به سوی مرزها می‌فرستند.

به گزارش فارس، طبق گزارشات ایالات متحده آمریکا 24 هزار و 493 کودک از کشورهای هندوراس، ال‌سالوادور و گوآتمالا در سال گذشته در این کشور دستگیر شدند؛ متأسفانه این رقم تا‌کنون تا 47 هزار کودک نیز افزایش داشته است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها