امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۲۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92875
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
«لارا مادریگالی» (Laura Madrigali) رهبر حزب فورزا پوپولاره (زنده باد مردم) ایتالیا در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

«لارا مادریگالی» (Laura Madrigali) رهبر حزب فورزا پوپولاره (زنده باد مردم) ایتالیا در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص جنایت‌های گروههای تکفیری در عراق، گفت: نخستین چیزی که من از خودم می‌پرسم حتی قبل از صحبت کردن در مورد وحشی‌گری‌های داعش این است که آن‌ها به چه منظوری سازمان یافته‌اند و هدفشان چیست؟ چه کسی آن‌ها را تامین مالی و پشتیبانی می‌کند و اجازه می‌دهد که آن‌ها حتی به صورت آنلاین برای فروش نمادهای خود ( لباس های مخصوص و ابزارهای دیگر) دسترسی داشته باشند.

مادریگالی، افزود: من فکر می‌کنم نیروی این گروههای تروریستی مثل داعش  نه در ایدئولوژی بلکه در پولی است که در اختیار دارند. آنها با  جنایاتی که با خونسردی تمام مرتکب می‌شوند تمام جهان را وحشت زده کرده‌اند.

*تروریست‌های داعش از طرف آمریکا و غرب رسماً حمایت می‌شود

وی در خصوص روابط میان گروههای تروریستی نظیر داعش و بعث و دولت‌های غربی به ویژه ایالات متحده آمریکا، تصریح کرد: گروه‌های افراط گرایی مثل داعش از طرف آمریکا و غرب رسماً حمایت می‌شوند. ‌من باور دارم که بدون پشتیبانی معتبر از  افراط گرایی در کشورهای خاص منطقه از جمله سوریه و عراق، ایالات متحده آمریکا برخی از اشتباهات را دوباره مرتکب می‌شود.
وی همچنین در خصوص اینکه چه کشورهایی اصالتا دشمن گروههای تروریستی و اساسا تروریسم در منطقه و جهان هستند گفت: ایران می‌تواند یک حمایت بزرگ علیه تروریسم باشد.

این فعال سیاسی ایتالیایی در پاسخ به اینکه آیا جنایت‌های داعش، واکنش غرب به انتخابات پارلمانی موفق عراق است که اخیراً برگزار شد، گفت: من نمی‌دانم، اما  صریح (رک و پوست کنده) بگویم که ما نمی‌توانیم توسط هر چیزی، شگفتی خلق کنیم!

*جنگ در عراق اشتباه بود/ اشغال عراق ربطی به دولت‌های غربی نداشت

وی با اشاره به خطرات گروه تروریستی داعش برای تمام جهان، یادآور شد: چه نگرانی است بدانیم که تروریست‌ها می‌توانند در هر نقطه جهان در هر زمان ضربه بزنند حتی با استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی. آن‌ها می توانند کانال‌های آب را سمی کنند و یا مواد مرگبار در اماکن عمومی پخش نمایند. اروپا مثل آمریکا در مقابل ( تهدیدات داعش ) محافظت نشده است. این امر مستلزم همکاری کامل میان ملت‌ها برای متوقف کردن آن‌ها قبل از تشدید خشونت و ترور است. جنگ در عراق اشتباه بود و حتی بیشتر از آن اشتباه ، به پایان نرسیدن آن بوده است. اشغال عراق هیچ ربطی به ارزش‌های عدالت، مردم سالاری، فرهنگ‌های دولت‌های غربی نداشت. ما در این جهان زندگی می‌کنیم، جهانی وحشتناک و خودخواه که در حباب سفته بازی گرفتار است. 

*حامیات تروریست‌های داعش به جهان معرفی شوند/ فشار افکار عمومی قوی‌تر است 

رهبر حزب فورزا پوپولاره ایتالیا با ارایه پیشنهادی برای از بین‌ بردن خطرات گروههایی نظیر داعش، گفت: برای ریشه کن کردن مشکل داعش ما باید اطمینان حاصل کنیم که آن‌ها توسط چه جریانی تامین مالی می‌شوند و در اسرع وقت آن را به تمام جهان معرفی کنیم. فشار افکار عمومی قوی‌تر از قدرت دولت‌ها است.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار