امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92887
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، کمیته مشارکت سیاسی زنان افغانستان با انتشار بیانیه‌ای در نشست خبری در کابل از ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، کمیته مشارکت سیاسی زنان افغانستان با انتشار بیانیه‌ای در نشست خبری در کابل از 2 کاندیدای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور خواست که به بررسی‌ها و اعلام نتایج کمیسیون‌های انتخاباتی احترام گذارند.

کمیته مشارکت سیاسی زنان افغانستان افزود: کمیسیون‎های انتخاباتی و کاندیداهای ریاست جمهوری برای حل جنجال‎‎های انتخاباتی راه قانونی مناسبی را بیابند و کشور را بسوی بحران سوق ندهند.
اعضای کمیته مشارکت سیاسی زنان افغان تاکید کردند که زنان این کشور نمی‎خواهند بار دیگر بازنده اصلی در پدیده‎های جنگ و مهاجرت افغانستان باشند.

کمیته زنان افغان از ناظران ملی و بین‌المللی نیز خواست که برای یافتن راه حل جنجال‌های کنونی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان همکاری کنند.

بر اساس بیانیه این کمیته، کاندیداهای ریاست جمهوری و کمیسیون‌های انتخاباتی افغانستان به 30 میلیون شهروند این کشور فکر کنند که سرنوشت‌ آن‌ها در گرو نتایج  انتخابات است.

با این حال «احمد یوسف نورستانی» رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان گفته بود که برای تأمین شفافیت بیشتر انتخابات آرای 1900 محل را در 34 ولایت این کشور بازشماری می‌کنند.

بر اساس تقویم انتخاباتی فردا چهارشنبه (11 تیرماه) قرار بود نتایج ابتدایی دور دوم انتخابات افغانستان اعلام شود اما به گفته یک عضو کمیسیون مستقل انتخابات اعلام نتایج به تاخیر افتاده است.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار