امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۵:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92895
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «هیل»، ژنرال «استنلی مک‌کریستال» فرمانده سابق واحد عملیات ویژه نیروهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «هیل»، ژنرال «استنلی مک‌کریستال» فرمانده سابق واحد عملیات ویژه نیروهای آمریکایی در افغانستان و عراق، روز سه‌شنبه مدعی شد که مرزهای عراق احتمالا تغییرات چشم‌گیری خواهد داشت.

آقای مک‌کریستال که با خبرگزاری رویترز گفت‌وگو می‌کرد، در مورد احتمال تجزیه عراق گفت: «یکی از چیزهایی که من به دانشجویان خود می‌گویم، این است که به جهان نگاه کنند و به آن‌ها یادآوری می‌کنم که با وجود آنکه ما عادت کرده‌ایم که مرزها را ثابت فرض کنیم، اما مرزها واقعا اینطور نیستند.»

این ژنرال چهار ستاره ارتش آمریکا که در سال 2010 بازنشسته شد، افزود: «فکر می‌کنم احتمال بالایی وجود دارد که مرزهای کشوری به طرز چشم‌گیری، تغییر کند.»

مقامات کنونی و سابق آمریکا در چند روز گذشته بارها بحث تجزیه عراق را مطرح کرده و مدعی شده‌اند که این مسئله به زودی محقق می‌شود.

ژنرال «مایکل هایدن» رئیس اسبق سازمان سیا از جمله این افراد است که روز یکشنبه به شبکه «فاکس‌نیوز» گفت: «فکر می‌کنم به آن مرحبه (تجزیه عراق) می‌رسیم... شاید تا الان این وضعیت به صورت دوفاکتو (غیررسمی) برقرار بود، اما احتمالا تا چند وقت دیگر این وضعیت به صورت دوژور (رسمی) درآید.»

روزنامه نیویورک‌تایمز دیروز در گزارشی با موضوع عراق، به نقل از یک مقام دولت آمریکا نوشت که کاخ سفید در حال بررسی طرح‌های احتیاطی برای روبرو شدن با وضعیتی است که جناح‌های سیاسی عراق برای تشکیل دولت به توافق نرسند. بنا بر این گزارش، ناآرامی‌ها در عراق موجب شده تا بایدن بتواند بار دیگر طرح سال 2006  خود را مطرح و از آن دفاع کند. بر اساس طرح بایدن، عراق باید به سه بخش شیعه‌نشین، سنی‌نشین و کردی تقسیم شود.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی نیز اوایل هفته از تجزیه عراق حمایت کرد و خواهان پشتیبانی همه برای استقلال کردستان از عراق شد.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار