امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۲۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92897
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، با توجه به گزارش مرکز مطبوعاتی وزارت دفاع قزاقستان، چهار جولای سال جاری در آستانه پایتخت این کشور نشست ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، با توجه به گزارش مرکز مطبوعاتی وزارت دفاع قزاقستان، چهار جولای سال جاری در آستانه پایتخت این کشور نشست شورای وزرای دفاع کشورهای مستقل مشترک المنافع برگزار خواهد شد که طی آن توسعه همکاری‌های نظامی بین کشورهای شرکت کننده اعضای کشورهای مستقل مشترک المنافع تا سال 2020 را مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد.

به گفته این منبع، وزرای دفاع کشورهای مستقل مشترک المنافع در این نشست قصد دارند در مورد اسناد مربوط به موقعیت سربازان نیروهای مهندسی نیروهای مسلح کشورهای مستقل مشترک المنافع در طول اجرای وظایف مین روبی، تأمین امنیت پرواز هواپیماها، شیمیایی و بیولوژیکی، اولویت‌های پژوهشی در زمینه‌های دفاعی و استفاده مشترک از سفینه‌های فضایی تبادل نظر کنند.

انجام تمرین‌های بزرگ روسیه جهت انتقال سریع نیروهایش به آسیای مرکزی

به نوشته روزنامه «نیزویسیمایا گازیتا»، روسیه یک مانور و تمرین بزرگ مقیاس با شرکت 65 هزار سربازان و نیروهای مستقر خود در قرقیزستان و تاجیکستان را انجام داد.

به گفته این منبع، این تمرینات که از 21 الی 28 ژوئن در منطقه مرکزی نظامی روسیه انجام شده، بخشی از نقشه‌های وزیر دفاع روسیه برای بررسی بازرسی‌های غیرمنتظره آمادگی رزمی نیروهای نظامی انجام شدند.

با توجه به گزارش شبکه تلویزیونی دولتی، این تمرینات بازگوکننده آمادگی رزمی نیروهای نظامی مستقر در قلمرو وسیع ولگا از طریق کوه‌های اورال تا سیبری و از دریای کارا در قطب شمال تا دشت‌های مرز جنوبی روسیه و قزاقستان محسوب می‌شوند.

به نوشته «نیزویسیمایا گازیتا»، در این تمرینات همچنین سربازان پایگاه‌های نظامی روسیه، از جمله 201 واقع در تاجیکستان و پایگاه کانت قرقیزستان شرکت داشتند.

طراحی نرم‌افزار «رمضان موبایل» برای اعلام اوقات شرعی تاجیکستان

به دنبال استقبال پرشور جوانان تاجیک، طراحان برنامه‌های اینترنتی در تاجیکستان یک برنامه رایگان موبایل برای افراد روزه‌دار در این کشور طراحی و در دسترس عموم قرار دادند.

این برنامه که «رمضان موبایل» نام دارد بر روی وب سایت «ict4d.tj» نصب شده و دسترسی مسلمانان تمام مناطق تاجیکستان به تقویم و زمان روزه‌داری‌ را تأمین می‌کند.

بازدید وزیر کشاورزی اسرائیل از ازبکستان

بنابر گزارش پایگاه خبری «اوزدیلی»، یک هیئت اسرائیلی به سرپرستی «یائر شامیر» وزیر کشاورزی این کشور از 26 الی 28 ژوئن سال جاری از ازبکستان دیدن کردند.

با توجه به گزارش دفتر مطبوعاتی سفارت اسرائیل در تاشکند، وزیر کشاورزی اسرائیل در  این بازدید با همتای خود وزیر کشاورزی و منابع آب ازبکستان «شهرت تیشه اف» ملاقات و گفتگو انجام داد.

در این دیدار طرف‌ها به معرفی و استفاده از پتانسیل بزرگ فناوری‌های مدرن اسرائیل برای توسعه عرصه کشاورزی ازبکستان تأکید کردند.

هیئت نمایندگی اسرائیل همچنین از اتاق قانون‌گذاری مجلس اولیا، دانشگاه کشاورزی، مؤسسه احیا و آبیاری زمین‌ها و مؤسسه تحقیقات باغبانی، کشت انگور و شراب سازی بازدید کردند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها