امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92920
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «حبیب ایل بیگی» مدیرعامل انجمن سینمای جوان، «حجت الله ایوبی» رئیس سازمان سینمایی را در دیدار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «حبیب ایل بیگی» مدیرعامل انجمن سینمای جوان، «حجت الله ایوبی» رئیس سازمان سینمایی را در دیدار با اعضای انجمن دوستی سینمایی تونس همراهی کرد که در این دیدار میان انجمن سینمای جوانان ایران و انجمن دوستی سینمایی تونس و ایران، توافقاتی صورت گرفت و قرار شد فیلم های کوتاه ایرانی در این کشور آفریقایی به نمایش درآید.

پس از امضای توافق نامه همکاری سینمایی توسط «حبیب ایل بیگی» مدیر عامل انجمن و نماینده انجمن دوستی سینمایی تونس و ایران، قرار شد طرفین در حوزه‌هایی چون تولید، نمایش و آموزش مشارکت داشته باشند.

نمایندگان تونس ضمن ابراز تعجب و شگفتی از ساختار گسترده انجمن سینمای جوانان که 59 دفتر در تمامی کشور را در بر می گیرد، خواستار همکاری این انجمن در حوزه های تولید مشترک، نمایش فیلم های کوتاه در کشور تونس و به ویژه آموزش جوانان تونسی در حوزه سینما شدند. تاسیس دفتر انجمن سینمای در تونس یکی دیگر از پیشنهادات هیات تونسی بود که قرار شد پس از بررسی های لازم در این خصوص تصمیم گرفته شود.

همچنین در این دیدار مقرر شد آثاری از سینمای بلند داستانی به همراه آثاری از سینمای جوان که در عرصه جهانی جشنواره ها و مجامع بین المللی را تحت تاثیر قرار داده اند، در تونس اکران شود. در حوزه آموزش نیز طرفین در خصوص برگزاری دوره های آموزشی در تونس و حضور استادان و هنرمندان سینمای ایران برای آموزش توافق کردند.

تونس از جمله کشورهای صاحب صنعت سینما در آفریقا است که سالانه چندین تولید سینمایی و کوتاه دارد و به گفته هیات تونسی در شبکه های تلویزیونی این کشور فیلم های ایرانی به نمایش در می آید و مخاطبان تونسی با سینمای ایران آشنا هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار