امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9295
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۶
تعداد بازدید: 142
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجموعه شعر «روی جاده ابریشم شعر» از غزلیات شادروان محمد قهرمان به چاپ ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجموعه شعر «روی جاده ابریشم شعر» از غزلیات شادروان محمد قهرمان به چاپ دوم رسید. 

این کتاب مشتمل بر غزلیات قهرمان از سال 83 به بعد و رباعیات وی است که در انتشارات جمهوری به چاپ دوم رسید. کتاب «روی جاده ی ابریشم شعر» دومین مجموعه شعری قهرمان است که پس از مجموعه «حاصل عمر» چاپ شده است. همچنین اشعار محلی قهرمان با عنوان «خدای خدای خودم» به چاپ رسیده است.

محمد قهرمان از اساتید برجسته شعر و ادبیات فارسی در سال 1308 در تربت حیدریه متولد شد و صاحب تألیفات ارزنده‌ای از جمله چند مجموعه شعر است. در کارنامه قهرمان همچنین تصحیح و چاپ چند دیوان از شاعران مختلف به چشم می‌خورد.

دیوان صائب تبریزی(در شش مجلد)، دیوان کلیم همدانی، دیوان ناظم هروی، دیوان حاجی محمدجان قدسی مشهدی، دیوان دانش مشهدی، دیوان میلی مشهدی، منتخبی از غزلیات مشهدی، برگزیده‌ای از اشعار سخن سرایان سبک هندی به نام صیادان معنی، مجموعه رنگین گل(منتخب مختصری از اشعار صائب) ، خلوت خیال(مجموعه‌ای شش هزار بیتی از اشعار برگزیده صائب)، مدایح رضوی و چند شعر دیگر به لهجه مشهدی از شادروان یوسف ازغدی، نغمه‌های قدسی (مجموعه اشعار شادروان غلامرضا قدسی)، گلشن کمال(مجموعه ی اشعار شاعر جاودان یاد احمد کمال‌پور)، تجلی امام علی(ع) در شعر مشهدی، دیوان محمد قلی سلیم تهرانی، دیوان صیدی تهرانی، برگزیده‌ای از اشعار صائب و سایر گویندگان سبک هندی (به سفارش سمت برای تدریس در دانشگاه) از جمله تصحیحات این استاد برجسته بود. 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها