امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92954
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 21
فتح‌الله حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با ...

فتح‌الله حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به مقارن شدن رایزنی‌ها برای انتخاب نخست ‌وزیر با فتنه داعش در عراق اظهار داشت: فتنه داعش که ریشه‌ای آمریکایی و اسرائیلی دارد، در ابتدا توانست از طریق فریب، بخشی از مردم ناراضی عراق را با خود همراه کند.

وی افزود: مردم در ادامه با مشاهده کشت و کشتاری که داعش در عراق به‌ راه انداخت، حقیقت ماجرا را فهمیدند و دیدند که داعش صرفاً مأمور اجرای اهداف آمریکایی‌ها برای مسلمان‌کشی در منطقه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: مردم همچنین دانستند که تأمین حقوق اهل سنت، صرفاً یک بهانه در دست داعش است، چراکه در واقع، هیچ اختلافی میان سنی و شیعه نبود.

حسینی با انتقاد از سازمان ملل متحد به دلیل بی‌تحرکی در قبال تهاجم داعش به مردم عراق تصریح کرد: سکوت سازمان ملل در برابر داعش سبب آسیب‌رسانی بیشتر این گروه خشن به مردم عراق شد.

نماینده قصرشیرین با ابراز امیدواری نسبت به نتیجه رسیدن هرچه سریع‌تر جلسات پارلمان عراق برای انتخاب نخست‌وزیر عنوان کرد: ما نیز به ‌عنوان نمایندگان شهروندان مرزنشین کشورمان آرزو داریم که هرچه زودتر آرامش به همسایه‌امان بازگردد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر اینکه مسئله عراق راه‌حل نظامی نداشته و باید از طریق گفت‌وگو حل شود، یادآور شد: مردم عراق صرفاً از طریق گفت‌وگو است که به خواسته خود که البته از طریق انتخابات نیز آن را اعلام کرده‌اند، خواهند رسید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها