امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92977
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 29
صفر نعیمی نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به سفر هیأت ...

صفر نعیمی نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به سفر هیأت پارلمانی ایران به روسیه گفت: در این سفر به منظور شرکت در همایش بین‌المللی بین پارلمانی انجام شد که در اولین روز و پیش از برگزاری همایش هیأت ایران دیداری را با کارشناس ارشد مرکز مطالعات راهبردی مسکو وابسته به نهاد ریاست‌جمهوری روسیه و کارشناس ارشد سیاسی و نظامی این کشور داشت.

وی اضافه کرد: در این دیدارها دو طرف مباحثی را در مورد روابط آمریکا با ایران، روسیه و عراق و همچنین گروهک‌های تروریستی، تکفیری و... مطرح کردند و گفت‌و‌گو پیرامون مسائل اکراین و آذربایجان و همچنین گسترش روابط اقتصادی میان دو کشور از دیگر نکات مطرح شده در این دیدارها بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: در روز همایش نیز ابتدا رئیس مجلس دومای روسیه در سخنانی آمریکا و متحدان اروپایی وی را زورگو دانست و از آنها اعلام برائت کرد و سپس رؤسای مجالس آرژانتین، قزاقستان، بولیوی و... در سخنان خود در این همایش ضمن محکومیت تروریسم بر گسترش روابط میان کشورها تأکید کردند.

نعیمی خاطرنشان کرد: روز بعد از همایش نیز هیأت ایرانی دیداری را با یکی از نمایندگان مجلس دومای روسیه در دستور کار خود داشت که در این دیدار نماینده مجلس دومای روسیه ضمن اعلام این مطلب که ما خواهان گسترش روابط سیاسی با همه کشورها هستیم گله‌مندی خود را از عدم گسترش روابط اقتصادی با ایران عنوان کرد و گفت که ما از سیاست‌های ایران در ارتباط با استکبارستیزی و مبارزه با تروریسم و سیاست‌های منطقه‌ای در قبال کشورهای عراق، افغانستان و فلسطین حمایت می‌کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها