امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92982
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۴
تعداد بازدید: 61
خبرگزاری پیروان موعود ـ حضرت آیت الله نسبت به بدرفتاری حکام آل سعود در حق علما و شیعیان هشدار داد و تاکید کرد: ما به مسؤولان سعودى هشدار مى‌دهیم ...

خبرگزاری پیروان موعود ـ حضرت آیت الله نسبت به بدرفتاری حکام آل سعود در حق علما و شیعیان هشدار داد و تاکید کرد: ما به مسؤولان سعودى هشدار مى‌دهیم که این‌گونه حرکت‌هاى تند احساسات همه شیعیان دنیا و پیروان مکتب اهل بیت (علیهم السلام) را به شدت جریحه‌دار مى‌کند و پیامدهاى سوئى در برخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار پیروان موعود به نقل از  خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازى از مراجع تقلید نسبت به آنچه در کشور عربستان سعودى مى‌گذرد بیانیه ای صادر کرد و به آل سعود هشدار داد که مراقب رفتارهای خود باشند و بیش از این احساسات پاک شیعیان و پیروان مکتب اهل بیت(ع) را جریحه دار نکنند.

 

متن پیام این مرجع تقلید که در اختیار خبرگزاری رسا قرار گرفته به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

اخبار وحشتناکى از طرز رفتار مسئولین سعودى نسبت به شیعیان احصا و قطیف مى‌رسد. جمعى از بزرگان علماى آنها را به جرم آزادى‌خواهى در انجام مراسم مذهبى به زندان افکنده‌اند و تضییقات فراوانى براى آنها به وجود آورده‌اند و از همه وحشتناک‌تر این‌که زمزمه صدور حکم اعدام براى شیخ بزرگوار عالم معروف منطقه، شیخ نمر به گوش مى‌رسد.

 

ما به مسئولین سعودى هشدار مى‌دهیم که این‌گونه حرکت‌هاى تند احساسات همه شیعیان دنیا و پیروان مکتب اهل بیت (علیهم السلام) را به شدت جریحه‌دار مى‌کند و پیامدهاى سوئى در برخواهد داشت.

 

حاکمان سعودى به جاى این تشددها خوب است به درد دل آنها گوش دهند. آنها حقوق از دست رفته خود را مى‌خواهند. آنها آزادى در انجام مراسم مذهبى خود را طلب مى‌کنند. آنها به کشور خودشان علاقه دارند. کدام عقل و منطق اجازه مى‌دهد که در برابر این خواست‌هاى مشروع آن‌گونه رفتار شود؟

 

ما تعجب مى‌کنیم نهادهاى حقوق بشر دنیا چرا در این‌گونه موارد که موافق میل دولت‌هاى سلطه‌گر است، سکوت مى‌کنند؛ ولى اگر کمترین حرکتى در کشورى که هماهنگ با آنها نیست، رخ دهد، فریادشان بلند مى‌شود؟

 

به هر حال تکرار مى‌کنیم صدور حکم اعدام براى یک عالم بزرگ منطقه چیزى نیست که براى مراجع شیعه و بزرگان مکتب اهل‌بیت(علیهم السلام) و تمام علاقه‌مندان به آنها در سراسر جهان قابل تحمل باشد.

والسلام على من اتبع الهدى

 

 

برچسب ها:
آخرین اخبار