امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۲۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92995
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۶
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار سینمایی فارابی، همزمان با اکران ماه زمان بحث اکران های ویژه در برخی سینماها به موضوع روز خبری در حوزه سینما تبدیل شده، در این بین ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارابی، همزمان با اکران ماه زمان بحث اکران های ویژه در برخی سینماها به موضوع روز خبری در حوزه سینما تبدیل شده، در این بین موسسه تصویر شهر قصد دارد فیلم‌های خاطره انگیز سینمای ایران را در این ایام و در سانس ویژه روی پرده سینماهای شهرداری تهران ببرد و بنیاد سینمایی فارابی نیز قصد نمایش فیلم های کودک سال‌های دور را در سینما فرهنگ دارد.

محمدرضا فرجی مدیرکل دفتر سینمای حرفه‌ای معاونت نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس درباره، اکران فیلم های خاطره انگیز در پردیس های شهرداری تهران گفت: از سوی هادی منبتی مدیرعامل موسسه تصویر شهر درخواستی مبنی بر اکران تعدادی فیلم به دفتر سینمای حرفه ای ارائه شده که طی آن از این دفتر درخواست شده تا اسامی این چند فیلم بررسی شود که مشکل پروانه نمایش نداشته باشد.

وی افزود: از آنجایی که شورای صنفی برای اطمینان از وجود پروانه نمایش برای این فیلم‌ها از این دفتر استعلام می‌گیرد، در این درخواست آمده است که شورای صنفی حواله اکران ویژه این فیلم‌ها را صادر کند.

فرجی خاطرنشان کرد: هر فیلمی که پروانه نمایش معتبر داشته باشد می‌تواند با هماهنگی شورای صنفی نمایش، نسبت به اکران آن اقدام شود.

وی ادامه، همچنین بنیاد سینمایی فارابی درخواست اکران فیلم‌های کودک سال‌های قبل را به این دفتر ارائه کرده که طبعا در صورت وجود پروانه نمایش منعی برای اکران آن‌ها وجود ندارد.

غلامرضا فرجی، سخنگوی شورای صنفی نمایش نیز در این‌باره به فارس گفت: قرار شد تمام فیلم‌هایی که پروانه نمایش دارند بتوانند در این ایام حواله اکران دریافت کنند وخارج از سانس موظف نمایش داده شوند.

به گزارش فارس، گفته‌های سخنگوی شورای صنفی نمایش و مدیرکل دفتر سینمای حرفه‌ای معاونت نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی نشان می‌دهد هر دو دسته این فیلم‌های یعنی فیلم‌های خاطره انگیز سینمای ایران و فیلمهای کودک سالهای دور درصورت داشتن پروانه نمایش مشکل خاصی برای اکران در طرح ویژه ماه مبارک رمضان ندارند و وضعیت اکران این فیلم‍‌های به زودی مشخص می‌شود.
 
پیش از این هادی منبتی مدیرعامل موسسه تصویر شهر که قصد اجرای طرح اکران فیلم‌های خاطره انگیز را دارد از «دلشدگان»، «ناخدا خورشید»، «پری»، «آژانس شیشه ای»، «مسافران»، «کمال الملک»، «کاغذ بی خط»، «هامون»، «لیلی با من است»، «ای ایران»، «زیر پوست شهر»، «گل های داوودی»، «بچه های ایران» به عنوان برخی از این فیلم‌ها نام برد اما با وجود اینکه نسخه بازسازی شده فیلم سینمایی «گاو» چندی پیش به نمایش در آمد و با استقبال مواجه شد؛ جایش در این طرح خالی است.
 
همچنین روز دوشنبه 9 تیرماه نیز مهدی مسعود‌شاهی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی و دبیر بیست‌و هشتمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان نیز از طرح این بنیاد برای اکران فیلم‌های خاطره انگیز کودک خبر داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها