امروز : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 20
۲۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9300
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۶
تعداد بازدید: 196
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فاری(توانا)، نقد و بررسی سه رمان نوجوان با محوریت دفاع مقدس از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فاری(توانا)، نقد و بررسی سه رمان نوجوان با محوریت دفاع مقدس از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امروز با حضور شهرام شفیعی، علی‌الله سلیمی و نویسندگان این آثار در سالن اجتماعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس برگزار شد.

در این مراسم داوود امیریان، نویسنده رمان (گردان قاطرچی‌ها) حضور نداشت اما علی‌اصغر عزتی پاک نویسنده رمان (باغ کیانوش) و حسن احمدی نویسنده رمان (بازی‌ها و لحظه‌ها) و تنی چند از نویسندگان رمان نوجوان امروز، حضور به عمل آوردند.
 


علی اصغر عزتی پاک و حسن احمدی در جلسه نقد رمان‌های نوجوان دفاع مقدس
 

در این مراسم علی‌الله سلیمی نویسنده ادبیات دفاع مقدس و منتقد، بیان داشت: ادبیات داستانی در بخش دفاع مقدس رشد قابل توجهی داشته است که نمی‌توان آن را کتمان کرد.

وی اضافه کرد: بعد از پایان جنگ تحمیلی، نویسندگانی که حتی جنگ را ندیده بودند در صحنه حضور یافته و پیامدهای جنگ را در اجتماع وارد ادبیات کردند.

سلیمی ادامه داد: هرسه این کتابها دارای موضع مشترک یعنی ادبیات دفاع مقدس است اما با توجه به اینکه این 3 اثر دارای وجه مشترکی در موضوع است اما زاویه دید و نگاه نویسندگان در آثار متفاوت است و نویسنده با نگاه اختصاصی به آثار ، مطالبی را بیان کرده است.

در این مراسم نیز شهرام شفیعی، نویسنده طنز پرداز و منتقد ، اظهارداشت: یکی از اتفاقاتی که در داستان نویسی برای کودکان رخ می‌دهد این است که ما گاهی نگاه ساختاری به کارمان نداریم و به نوعی تعریف خیلی دقیقی از ساختار نداریم.

وی اضافه کرد: وقتی یک نویسنده تصور درستی از داستان خودش داشته باشد می‌تواند به اثر خود اشراف داشته و طبق ساختار آن به پردازش اصر بپردازد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها