امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۲۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9301
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۶
تعداد بازدید: 98
«حسن رضاییان» قاری بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص اذان اجرا شده ...

«حسن رضاییان» قاری بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص اذان اجرا شده توسط وی گفت: این اذان را سال 1368 در استودیوی رادیو قرآن و در دستگاه حجاز خواندم و بیش از 20 سال است که از طریق رسانه‌ها پخش می‌شود، همچنین این اذان را فقط یک بار خواندم که به خواست خدا خوب درآمد و مورد استقبال مردم قرار گرفت.
«حسن رضاییان» قاری بین‌المللی قرآن کریم

وی اجرای اذان را متفاوت از تلاوت قرآن دانست و گفت: اذان یک شعار دینی است و برای اجرای آن باید فاکتور‌های مربوط به اذان را اجرا کرد، از این رو اجرای اذان با تلاوت قرآن متفاوت است، همچنین تلاوت کاری است که قاری زیاد انجام می‌دهد از این رو تلاوت قرآن آماده‌تر است.

رضاییان اذان اجرا شده را برگرفته از اذان «عبد‌العزیز بخاری» بیان کرد و گفت: این اذان را در دستگاه حجاز و تا حدودی مانند اذان «عبد‌العزیز بخاری» اجرا کردم، البته من در اجرای این اذان فاکتور‌های خودم را اجرا کردم از این رو با اذان بخاری تفاوت دارد، همچنین یکی از اذان‌های آقای طوسی هم تقریباً برگرفته شده از اذان من است.

اذان «حسن رضاییان» در دستگاه حجاز


«حسن رضاییان» را بهتر بشناسیم

«حسن رضاییان» متولد 1334 تهران است، وی

کارشناس علوم قرآنی، داور ممتاز قرآن‌کریم و

نفر اول مسابقات بین‌‌المللی قرآن‌کریم جمهوری اسلامی ایران در سال 1368 است.

رضاییان تا کنون به کشور‌هایی چون آفریقای جنوبی، تانزانیا، امارات، پاکستان 3 بار، هندوستان 3 بار، ترکیه، عربستان 13 مرتبه، کانادا، ژاپن، کره‌جنوبی، استرالیا، انگلیس، آلمان، فرانسه، تاجیکستان، بنگلادش، سوریه، عراق و اتریش به منظور تبلیغ اعزام شده است.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس جلسه قرآن کریم با تدریس «حسن رضاییان» سه‌شنبه‌ها بعد از نماز مغرب در مسجد «علی‌ابن ابیطالب(ع)» به نشانی؛ خیابان سهروری شمالی، پشت پمپ بنزین برگزار می‌شود.

رضاییان متأهل و دارای دو فرزند است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار