امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93011
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۰
تعداد بازدید: 100
بازرگان عراقی نزدیک به «ایاد علاوی» و مورد حمایت دوحه در صفحه فیسبوکش با سرکرده داعش در عراق که مدعی خلافت است، بیعت کرد.

بازرگان عراقی نزدیک به «ایاد علاوی» و مورد حمایت دوحه در صفحه فیسبوکش با سرکرده داعش در عراق که مدعی خلافت است، بیعت کرد.

به گزارش پیروان موعود به نقل از فارس، بازرگان عراقی نزدیک به «ایاد علاوی» و مورد حمایت دوحه در صفحه فیسبوکش با سرکرده داعش در عراق که مدعی خلافت است، بیعت کرد.

 «المسلة»، «خمیس الخنجر» بازرگان عراقی مورد حمایت قطر که همواره میان امان، دبی و اربیل در تردد است، با «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش که خود را خلیفه مسلمین می‌داند، بیعت کرد.

خنجر در صفحه فیسبوکش نوشت: «همه ما با خلیفه عراق و خلیفه دولت اسلامی در عراق بیعت می‌کنیم. شما خلیفه و رهبر من و همه مسلمانان هستید...سنی و شیعه در خدمت شما هستند آقای من! هر کسی که از بیعت با شما سرباز زند به اذن الهی مجازات خواهد شد»


خنجر با کمکهای مالی به عشایر مخالف دولت «نوری مالکی» و عناصر مسلح و تروریستها در عراق برای کسب امتیازات سیاسی و مشارکت در روند سیاسی عراق تلاش می کند. اما از سال ۲۰۰۳ هرچه تلاش می‌کند به نتیجه‌ای نمی رسد.

بسیاری از شخصیت‌های سیاسی عراق و بازرگانان مقیم اربیل، امان و دوحه روابط خود با گروه‌های مسلحی که در پی ایجاد ناامنی در عراق هستند، پنهان می کنند.

از سوی دیگر عناصر داعش و بقایای حزب بعث صدامی در حال همکاری با یکدیگر هستند و افرادی مانند خنجر، «فاضل الدباس» و «ایاد علاوی» همچنان با سرکرده‌های بعث در اردن در ارتباطند و معتقدند که عشائر انقلابی بر موصل سیطره یافته‌اند نه داعش.

برچسب ها:
آخرین اخبار