امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۷:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93016
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۴
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ابراهیم عزیزی رئیس سازمان بسیج سازندگی در نشست خبری صبح امروز چهارشنبه برگزار ...

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ابراهیم عزیزی رئیس سازمان بسیج سازندگی در نشست خبری صبح امروز چهارشنبه برگزار شد، اظهار داشت: گروه‌های جهادی بسیج سازندگی فرصت و ظرفیت بسیار خوبی برای نظام اسلامی است. این گروه‌ها با رویکردی اسلامی، اعتقادی و اقتصادی می‌توانند به محرومیت‌زدایی در نقاط مختلف کشور کمک کنند.

وی افزود: در سال جاری 3 هزار گروه جهادی را در کشور سازمان‌دهی و آماده حضور در نقاط نیازمند کرده‌ایم که از ظرفیت‌های مختلفی بهره‌مند هستند.

عزیزی با بیان اینکه در دو مقطع تابستان و ایام تعطیل عزیمت گروه‌های جهادی به صورت عمده صورت می‌گیرد، گفت: اکنون نیز تعداد زیادی از گروه‌های جهادی در استان‌های شرقی و جنوب شرقی با توجه به ماه رمضان و هوای گرم منطقه در حال خدمت‌رسانی هستند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی تأکید کرد: در طول 2 ماه گذشته، سلسله نشست‌های «رسم هجرت» جهت آمادگی گروه‌های جهادی برگزار شد و اولویت‌ها و فعالیت‌های این گروه‌ها مورد بحث قرار گرفت و زمینه را برای حضور علمی و کاربردی گروه‌ها فراهم کردیم.

عزیزی با بیان اینکه امسال اولویت گروه‌های جهادی بحث اقتصاد مقاومتی است، اظهار داشت: گروه‌های جهادی تجلی‌بخش مدیریت و روحیه جهادی هستند و می‌توانند در عرصه اقتصاد مقاومتی مؤثر باشند لذا این گروه‌ها با عزم جهادی وارد حوزه اقتصاد مقاومتی می‌شوند.

وی با بیان اینکه توانمندسازی روستاها از اهداف ماست،‌ گفت: خیلی‌ها آینده را پیش‌بینی و تحلیل می‌کنند اما گروه‌های جهادی آینده را می‌سازند. گروه‌های جهادی باید در بین مردم فراگیر شوند و دستگاه‌های دولتی نیز از این حرکت مردمی حمایت کنند.

عزیزی تأکید کرد: بسیج سازندگی علاوه بر استفاده از نیروی انسانی و ظرفیت‌های ماشینی و مکانیکی سپاه و بسیج، 1500میلیارد تومان را در سال جاری وارد عرصه اقتصاد مقاومتی می‌کند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی، ادامه داد: برای ایجاد اقتصاد مقاومتی فقط فرهنگ بسیج کارساز است و کلام تشریفاتی و ادبیات زرورقی به نوعی وقت‌گذرانی است، همه باید عملاً وارد این عرصه شوند و فقط شعار ندهند.

عزیزی با اشاره به برنامه‌های این سازمان در سال جاری گفت:‌ در سال 93 بنا داریم 59 بیمارستان صحرایی را به همراه 95 تیم تخصصی و فوق تخصصی با استفاده از ظرفیت بسیج جامعه پزشکی به مناطق محروم و مرزی اعزام کنیم.

وی افزود: همچنین پیش‌بینی کرده‌ایم، 40هزار واحد اقتصاد مقاومتی را فعال کنیم که در این راستا 100هزار نفر را آموزش داده‌ایم. همچنین 8هزار و 788 پروژه محرومیت‌زدایی را در سال جاری اجرا خواهیم کرد که 5هزار پروژه آن با همکاری قرارگاه کوثر (قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه) و مابقی توسط رده‌های بسیج و ظرفیت‌های استانی اجرا می‌شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی، تصریح کرد: همچنین در سال جاری 1503 واحد صنایع تبدیلی را فعال خواهیم کرد و حدود 47هزار هکتار از باغات را آفت‌زدایی خواهیم کرد و حدود 600 هکتار را زیر کشت محصولات مختلف قرار می‌دهیم.

عزیزی در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: جدا از 3هزار گروه جهادی، 9690نفر را نیز از رده‌های مختلف بسیج برای اعزام به اردوهای جهادی پیش‌بینی کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد:‌ ما بنا نداریم به جای وزارتخانه‌ها و ارگان‌های دیگر کار بگیریم بلکه به دنبال این هستیم تا فرهنگ محرومیت‌زدایی در کشور نهادینه شود و روستاها را از حالت وابسته به مستقل و مهاجرت از روستا را معکوس کنیم. ما به دنبال این هستیم تا امنیت پایدار ایجاد شود و معتقدیم امنیت قضایی پایه جدی رسیدن به امنیت پایدار است.

عزیزی در ادامه با اشاره به فعالیت بسیج سازندگی در حوزه ساخت و بازسازی مدارس،‌ اظهار داشت:‌ طی چند سالی که با آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس قرارداد داشتیم 85هزار واحد آموزشی را بازسازی و بهسازی کرده‌ایم.

وی افزود: در سال جاری نیز درخصوص 8هزار واحد آموزشی برنامه‌ریزی کردیم و بنا بود ما از نیروی انسانی گروه‌های جهادی و 8میلیارد اعتبارات بسیج در این راستا استفاده کنیم و سازمان نوسازی مدارس مصالح ساخت و ساز را تأمین و وزارت آموزش و پرورش حقوق اساتید و معلمینی که در این عرصه وارد می‌شوند را تأمین کند اما تا کنون سازمان نوسازی و وزارت آموزش و پرورش پای کار نیامده‌اند.

عزیزی تأکید کرد: ما جلسه‌ای نیز با آقای فانی، وزیر آموزش و پرورش داشتیم و او از این موضوع استقبال و آن را قبول کرد و گفت که آن را ابلاغ می‌کند اما تا کنون این ابلاغیه به استان‌ها نرسیده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به نقش دولت و دستگاه‌های اجرایی در پیشبرد سازندگی در کشور اشاره و تصریح کرد: در مصوبه‌ هیأت دولت که از گذشته داشتیم، رئیس‌جمهور، رئیس شورای عالی طرح هجرت است و به تبع آن وزرا و دستگاه‌های اجرایی و استانداران نیز دارای وظایفی هستند.

عزیزی ادامه داد: در گذشته رئیس‌جمهور و معاون اجرایی او این جلسات را برگزار می‌کردند اما الآن برخی استان‌ها این جلسات را برگزار نکرده‌اند از طرفی نیز ما پیگیری‌هایی کردیم که جلسه شورای عالی طرح هجرت تشکیل شود که این کار صورت نگرفته است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی در پایان خاطرنشان کرد: اگر دستگاه‌های اجرایی از گروه‌های جهادی حمایت نکنند به فرهنگ جهادی لطمه وارد می‌شود و امیدواریم مثل گذشته اردوهای جهادی و طرح هجرت مورد توجه مسئولین قرار بگیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها