امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93020
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۴
تعداد بازدید: 47
«اشرف فهمی موسی»، استاد دانشگاه الازهر مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که اقدام داعش به ...

«اشرف فهمی موسی»، استاد دانشگاه الازهر مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که اقدام داعش به اعلام تشکیل خلافت اسلامی و انتخاب خلیفه‌ای برای مسلمانان نه در چارچوب دین اسلام می‌گنجد و نه مسلمانان جهان آن را می‌پذیرند.

وی دلیل عدم پذیرش این خلافت و این انتصاب را در این دانست که دین اسلام هیچ‌گاه نمی‌پذیرد که بر مردم تجاوز و تعدی و اموال و دارایی‌های آنها را غارت کنیم و سپس از دین اسلام سخن بگوییم، چون در این تردید وجود ندارد که دین اسلام از این افراد مبراست.

موسی افزود: فردی که داعش وی را به عنوان خلیفه مسلمانان انتخاب کرده، بدون تردید توصیف وی به جنایتکار کمترین توصیفی است که می‌توان به خاطر جنایت‌هایش برای آن داشت، این فرد، انسانی قاتل و تروریست است که به هیچ وجه نمی‌توان وی را خلیفه مسلمانان دانست.

وی تاکید کرد که مسلمانان باید در قبال چنین تروریسمی با یکدیگر متحد شوند، تروریسمی که به نام اسلام اقدام به هر جنایتی در منطقه می‌زنند و این بزرگ‌ترین توهین به اسلام است که هیچ‌گاه به خشونت معروف نبوده و حتی در انتشار آیینش از خشونت و اجبار اجتناب می‌کند.

موسی در ادامه خواستار اقدام سازمان‌ها و موسسات اسلامی و عربی برای نجات منطقه از خطر داعش نه فقط به واسطه اتخاذ تصمیمات سیاسی، بلکه برداشتن گام‌های عملی در این راه شد و تاکید کرد: تصمیماتی که موسسات و نهادهای دینی و مذهبی در این راه اتخاذ می‌کنند، دارای نقشی مهم‌تر و اساسی‌تر به ویژه در بیدارسازی جامعه اسلامی و تبیین مفهوم واقعی اسلام و ماهیت حقیقی داعش است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها