امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93022
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۴
تعداد بازدید: 45
احمد مرتضوی در گفت ‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با تشریح فرمول اصلاح قیمت مس، اظهار داشت: در این فرمول، ...

احمد مرتضوی در گفت ‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با تشریح فرمول اصلاح قیمت مس، اظهار داشت: در این فرمول، میانگین قیمت جهانی مس در هفته گذشته، ارز متقاضی و 97 درصد نیز بابت همکاری با خریداران و تسهیل صادرات در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: با فرمول جدید، قیمت مس حدود 13 درصد افزایش یافته و با توجه به شناور بودن فرمول محاسبه نرخ مس، برنامه‌ای برای افزایش دوباره قیمت مس نداریم.

وی تصریح کرد: ما در فرمول قیمت‌گذاری مس، برای پرمیوم عدد صفر را در نظر گرفته‌ایم در حالی که طبق دستور وزیر صنعت می‌توانستیم این رقم را در قیمت‌گذاری محاسبه کنیم.

مرتضوی با بیان اینکه در روند فروش محصولات شرکت ملی مس تغییری ایجاد نشده است، گفت: برخی شرکت‌ها بخشی از مس خریداری شده را به صورت رانتی در بازار آزاد می‌فروختند که با دستور وزیر، این روند متوقف شد.

وی با بیان اینکه قرار نیست قیمت مس افزایشی داشته باشد، گفت: روند فعلی برای قیمت‌گذاری مس ادامه پیدا می‌کند و دلیلی برای رشد قیمت‌ها وجود ندارد.

به گفته وی، فرمول جدید قیمت‌گذاری مس عبارت است از:

میانگین نرخ جهانی مس در هفته گذشته ☓ ارز متقاضی ☓ 97 درصد
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها