امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۷:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93035
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۶
تعداد بازدید: 1427
به گزارش پیروان موعود؛قسمت دوم زندیگنامه شهید مدافع حرم رضا کارگربرزی با عنوان "شهیدی که از کودکی نذر عمه سادات شد" در اختیار شما مدافعان حریم ...

به گزارش پیروان موعود؛قسمت دوم زندیگنامه شهید مدافع حرم رضا کارگربرزی با عنوان "شهیدی که از کودکی نذر عمه سادات شد" در اختیار شما مدافعان حریم کبریای ولایت قرار میگیرد

به گزارش پیروان موعود؛قسمت دوم زندیگنامه شهید مدافع حرم رضا کارگربرزی با عنوان "شهیدی که از کودکی نذر عمه سادات شد" در اختیار شما مدافعان حریم کبریای ولایت قرار میگیرد

دوران نوجوانی شهید رضا کارگربرزی هم با تمام سختی ها ، آن بیماری سخت (گیلنباره) و شور نوجوانی رو به پایان بود و وی خود را برای کنکور آماده می کرد. تلاش شهید ستودنی بود ، او و هم سن و سالانش اولین کسانی بودن که آموزش دوره متوسطه را تجربه می کردند . سرانجام وی دانشجوی رشته مهندسی برق و الکترونیک در مقطع کارشناسی شد.
دوران تحصیل در دانشگاه هم از دوران تلاش و کوشش وی به شمار می رفت . ارتباط صمیمی با اساتید دانشگاه ، شرکت در کلاسهای مرتبط درسی ، ورود به عرصه هنر و خطاطی ، کسب تجارب علمی و عملی مرتبط با رشته تحصیلی ، حضور در عرصه های علمی خارج از محدوده دانشگاه.
او همیشه یک عضو فعال و آماده در زمینه های فرهنگی و بسیج به شمار می آمد و هیچگاه حس ریاست طلبی در ایشان وجود نداشت ،  مهم بکارگیری توانایی هایش در عرصه های مختلف بود.
 شهید رضا کارگربرزی همزمان با تحصیل در مقطع کارشناسی رشته برق و الکترونیک ، در هنرستان های فنی حرفه ای توحید محله رسالت و هنرستان شهرک نمازی شهرستان نظرآباد مشغول به تدریس بود.
ارتباط نزدیک شهید با شاگردانش موجب ایجاد فضایی شده بود که تعدادی از شاگردان وی تا زمان پایان تحصیلات دانشگاهی خود با شهید ارتباط مستمر نیز داشته بودند.
از ویژگی های بارز اخلاقی شهید در امور تدریس و تحصیل می توان به حلم و بردباری اش در انتقال علم و دانش و نیز مواجه با مشکلات و سختی ها اشاره داشت.
شهید رضا کارگربرزی قبل از ورود به دانشگاه توانسته بود در بسیاری از آزمونهای خاص حائز امتیاز شود ، ولی وی مسیر تعالی را در آن موارد نمی دید و حتی بورسیه های کسب کرده را رد نمود.
شهید دوران کارآموزی خود را در سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گذرانده بود تا جایی که شرایط استخدام و ادامه فعالیت در آن سازمان برای وی فراهم آمده بود ، ولی باز شهید رضا بدنبال مسیری دیگر برای رسیدن به اهداف متعالی خود بود.
در زمان دانشجویی علاوه برکسب دروس مربوطه دانشگاهی ، وی با بیشترین نرم افزارهای مربوط به رشته برق و الکترونیک و حتی شاخه های مرتبط با رشته تحصیلی خود آشنایی داشت و یکی از دلایل اشتغال به کارش در زمان تحصیل در آموزش و پرورش همین گزینه بوده است.
دانش آموزان وی به خوبی به یاد دارند که سوالاتشات به جهت پاسخ با تحقیق و مطالعه شهید روبرو می شد و شهید همیشه بستری برای افزایش سطح آگاهی شاگردانش ایجاد می کرد.
شهید پس از دوران تحصیل در مقطع کارشناسی با هدف به کار گیری توان علمی خود در مسیر پیشرفت نظام و انقلاب تصمیم به ورود در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کرد ، تقارن مراحل ورود شهید با دوران شمول خدمت ، باعث شد شهید رضا کارگربرزی چند ماهی را به عنوان سرباز وظیفه شناس نظام جمهوری اسلامی ایران در راهنمایی و رانندگی خدمت کند که دوران خدمت وی نیز با خاطراتی از حساسیتش در زمینه مراقبت های دینی رقم می خورد.
دوستان و هم خدمتی های وی اذعان داشتند به مقید بودن شهید بر مسائل حلال و حرام ، مقید بودن شهید بر رضایت صاحب مال ، مقید بودن شهید بر اجرای قوانین راهنمایی رانندگی ، مقید بودن شهید بر نظم و انظباط کاری.
پذیرفته شدن شهید رضا کارگربرزی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از چند ماه خدمت اتفاق افتاد و وی مسیر خویش را یافت.
ورود به سپاه برای شهید یک نقطه عطف و آغاز دوران جدیدی از زندگی اش بود .
ادامه دارد...

-------------------------------------

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها