امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93050
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۱۱
تعداد بازدید: 153
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عدنان محمود سفیر سوریه در تهران در شصت و نهمین نشست هم اندیشی موسسه تحقیقات و پژوهش‌های سیاسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عدنان محمود سفیر سوریه در تهران در شصت و نهمین نشست هم اندیشی موسسه تحقیقات و پژوهش‌های سیاسی علمی ندا با موضوع «سیاست‌های سوریه نوین در قبال فلسطین و رژیم صهیونیستی» با اشاره به بحران سوریه، گفت: دشمن تمام تلاش خود را به کار بسته بود تا دستاوردهای سوریه را از میان ببرد و ملت را با ویرانی و تخریب مواجه سازد.

محمود اظهار داشت: اسرائیل، آمریکا و حامیان منطقه‌ای آنها مانند ترکیه، قطر و عربستان نزدیک به 3 سال است که با ابزارهای مختلف تلاش کردند که حکومت سوریه را سرنگون و اهداف خود را از جمله به زانو درآوردن محور مقاومت، تضعیف ایران و تقسیم و تجزیه کشور را عملی سازند.

وی افزود: آنها بارها اعلام کردند که راه تهران از دمشق می‌گذرد و تأکید می‌کردند که در صورت سرنگونی حکومت سوریه، ایران در منطقه ضعیف و منزوی خواهد شد و بسیاری از تهدیدات امنیتی اسرائیل از بین خواهد رفت.

عدنان محمود با تأکید بر فجایعی که از سوی معارضان در سوریه روی داد، عنوان کرد: سوریه قبل از شروع بحران، یک دلار بدهی خارجی نداشت و اصلاحاتی که می‌توانست پیشرفت، ترقی و رفاه را برای ملت به ارمغان بیاورد، کلید خورده بود و همین مسائل موجب شد تا دشمنان از سوریه واهمه پیدا کنند و از راه‌های مختلف از جمله گسیل نیروهای آموزش دیده و تجهیز و حمایت مالی و تسلیحاتی از آنها، تلاش کنند تا مانع پیشرفت بیش از پیش سوریه شوند.

وی خاطرنشان کرد: تروریست‌ها زیربناهای سوریه را تخریب کردند و ملت ما را آواره ساختند و اکنون هم نمی‌توان هیچ خانواده‌ای را پیدا کرد که شهیدی را تقدیم وطن نکرده باشد اما پرچم سوریه همچنان برافراشته مانده است. ملت ما با تمام توان در برابر این توطئه ایستادگی و جان فشانی کرد و این جان فشانی‌ها و گذشت‌ها هرگز جبران نخواهد شد اما برای رهایی از مسائل بزرگ باید جان فشانی‌های بزرگ کرد.

آمریکا به ما پیشنهاد داد که در ازای خروج ما از محور مقاومت، بحران سوریه را پایان خواهد داد

عدنان محمود سفیر سوریه در ایران، با تأکید بر حضور ناگسستنی سوریه در محور مقاومت اظهار داشت: بهایی را که امروز سوریه می‌پردازد، نتیجه رویکردها و اقداماتی است که در چارچوب محور مقاومت برای حمایت از فلسطین و ستیز با رژیم صهیونیستی دنبال می‌کرد.

وی تصریح کرد: پس از جنگ سال 2003 عراق، مقامات آمریکایی به سوریه آمدند و به ما وعده دادند که در صورت تغییر رویکرد و خروج از محور مقاومت، بسیاری از امتیازات را در منطقه به ما اختصاص می‌دهند اما سوریه بر مواضع محکم خود در چارچوب محور مقاومت ایستاد.

عدنان محمود افزود: آمریکا اخیراً باز هم این پیشنهادات خود را مطرح کرده است و به ما می‌گوید که در صورت تغییر مواضع و گسستن روابط و پیوند با ایران، بحران سوریه را پایان می‌بخشد اما ما همچنان بر مواضع خود پایبند هستیم و هرگز از آنها دست برنخواهیم داشت.

وی با اشاره به شکست سناریوی سرنگونی حکومت در سوریه گفت: آنها خود بهتر می‌دانند توطئه‌ای که برای سوریه چیده شده بود، با شکست مواجه شده است، برای همین تحولات عراق کلید زده شد. همان داعشی که سه سال در سوریه از هیچ جنایتی خودداری نکرد اکنون در عراق به کار گرفته شده است تا این بار از کانال حکومت عراق، مقاومت را ضعیف کرده و اهداف خود را برای داشتن یک خاورمیانه همدست و تحت سلطه به پیش برد.

سوریه حساب ملت فلسطین را از گروه‌های سیاسی جدا می‌داند

عدنان محمود، سفیر سوریه در ایران در پاسخ به سوالی در خصوص موضع سوریه پس از انتخابات در قبال فلسطین، یادآور شد: سوریه هرگز و به هیچ عنوان دست از حمایت فلسطین برنخواهد داشت. ما و ملت فلسطین یک پیوند گسست ناپذیر با یکدیگر داریم و با تمام قوا از حق این ملت برای آزادی سرزمین‌شان، بازگشت آوارگان و رهایی از دست صهیونیست‌ها حمایت خواهیم کرد.

وی افزود: ما حساب ملت فلسطین را از گروه‌هایی که در آنجا هستند، جدا می‌دانیم. ملت فلسطین برای ما فراتر از سیاست‌ها و جبهه گیری‌های گروه‌های سیاسی آنجاست.

سفیر سوریه در ایران با انتقاد از مواضع برخی گروه‌ها در قبال سوریه خاطر نشان کرد: ما همواره از گروه‌های مقاومت فلسطینی حمایت کرده‌ایم اما مواضعی که برخی گروه‌های سیاسی فلسطینی در قبال سوریه اتخاذ کردند، موجب شد تا حدود زیادی سرمایه مردمی و اخلاقی خود را در میان ملت سوریه از دست دهند و امیدوارم که آنها نیز پس از آنکه متوجه نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان شده و نتایج غیرقابل جبران آن را که گریبان‌گیر خود آنها نیز شد، دیدند، به تجدیدنظر در مواضع خود بپردازند و نواقص اقدامات و رویکردهای خود را برطرف نمایند.

عدنان محمود با بیان تأثیرات منفی بحران سوریه بر منافع فلسطین، یادآور شد: ما در ابتدای بحران داخلی سوریه، رسانه‌های مهم و پرمخاطب را رصد کردیم و نتیجه بسیار جالبی که به دست آمد، سقوط قابل ملاحظه اخبار مربوط به فلسطین بود، در حالیکه 85 درصد از اخبار به سوریه و بحران آن اختصاص می‌یافت تنها 5 درصد خبرها، مقاومت را پوشش می‌داد.

سفیر سوریه در تهران گفت: صهیونیست‌ها، آمریکا و کشورهای عربی متحد آنان در منطقه، فراموشی موضوع فلسطین در افکار عمومی را به عنوان هدف اصلی خود دنبال کردند و توانستند از کانال سوریه و با ابزار داعش و سایر گروه‌های تکفیری به این امر دست یابند و این مسئله به ضرر گروه‌های مختلف سیاسی در فلسطین است که همگام با ملت خود نبوده و رویکرد مخالف با مواضع ملت خود نسبت به سوریه را اتخاذ کردند.

وی افزود: با وجود رویکردهای اشتباه گروه‌های سیاسی فلسطینی، ما هرگز حمایت خود را از فلسطین قطع نخواهیم کرد و هرگز حاضر به سازش در مورد قضیه فلسطین نبوده و نخواهیم بود.

انتخابات سوریه تجلی اراده ملت سوریه از مسیر صندوقهای رای بود

عدنان محمود سفیر سوریه در ایران در مورد انتخابات ریاست جمهوری سوریه بیان داشت: انتخابات اخیر سوریه که با مشارکت حداکثری انجام شد، نشان داد که ملت، ارتش و حکومت سوریه به صورت تنگاتنگ در کنار هم قرار داشته و با هم برای پیروزی کامل سوریه در جنگ با دشمنان می‌جنگند.

وی افزود: این مسئله اتحاد و یکدلی ملت ایران در انقلاب اسلامی و در زمان جنگ ایران را یادآوری می‌کند. ملت ایران باید برای مواضع شرافتمندانه ایران در قبال سوریه، فلسطین و عراق افتخار کند. در حال حاضر هم که گفت‌وگوهای ایران در مذاکرات هسته‌ای در جریان است و همه اطمینان دارند که ایران این گفت وگوها را بر اساس منافع ایران و منافع جهان اسلام به پیش خواهد برد.

وی با تأکید بر سخنان مقام معظم رهبری اظهار داشت: همانگونه که مقام معظم رهبری در ایران فرمودند که مقاومت و پایداری، همواره موجب پیروزی خواهد شد بشار اسد هم همین توصیه را به کار می‌برند و به کسانی که سقوط دولت را ظرف چند هفته پیش بینی کرده بودند، نشان دادند که این نه سوریه بلکه خود آنها هستند که در مرز سقوط و هلاکت قرار گرفته‌اند و به برکت جان فشانی‌های ملت سوریه، خون شهیدان و اعتقادات مردم پرچم سوریه برافراشته خواهد ماند.

منبع: موسسه تحقیقات و پژوهش‌های سیاسی علمی ندا
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها