امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۹:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93052
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۱۱
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الحریت ترکیه، «جان مک‌کین» سناتور جمهوری‌خواه آمریکا با اعضای معارضان سوری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الحریت ترکیه، «جان مک‌کین» سناتور جمهوری‌خواه آمریکا با اعضای معارضان سوری در در حین نشستی در استان جنوبی «قاضی آنتپ» دیدار کرد.

این سناتور آمریکایی بعد از دیدار با نمایندگانی از شورای ملی سوریه، دولت موقت گروههای مسلح سوریه، فعالان جامعه مدنی و فرماندهان ارتش آزاد سوریه، خواستار یک راهبردی برای حمایت بیشتر از معارضان سوریه بعنوان بخشی از تلاش برای شکست داعش (دولت اسلامی عراق و شام) که در حال پیشروی در عراق هستند، شد.

مک کین بعد از این دیدار، بیانیه‌ای را صادر کرد و گفت که یکسری اطلاعات ناب از امنیت در حال تخریب و وضعیت انسانی موجود در سوریه واینکه چگونه خشونت‌های داعش در عراق پویایی میدان رزم را به نفع افراط‌گرایان هر دو کشور عراق و سرویه تغییر داده است، کسب کرده است.

وی در ادامه افزود که معارضان سوریه در دو جناح علیه دولت «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه از یک طرف و سازمانهای تروریستی وابسته به القاعده همچون داعش از طرف دیگر مبارزه می‌کنند.

این سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی گفت: ما به راهبردی نیاز داریم که بتواند اسد را از قدرت کنار بزند و داعش را هم در سوریه و هم در عراق شکست داد و این راهبرد باید با حمایت بیشتر از این نیروهای مخالف سوریه آغاز شود، به ویژه آموزش‌ و کمک‌های نظامی مهم از جمله قابلیت‌های ضدزرهی و ضدهوایی در اختیار آنها قرار گیرد و از آنها برای ایجاد یک منطقه امن در سوریه حمایت شود.
 
مک‌کین ادامه داد،، خودداری بیشتر در حمایت از معارضان میانه‌رو سوریه در مبارزه موثر علیه رژیم سوریه و داعش تنها بر خطر تهدیدات کنونی که در سوریه و عراق، آمریکا و منافع ملی آمریکا را تهدید می‌کند، می‌افزاید.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها