امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93074
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فتنه 88 و آثار سیاسی اجتماعی آن و شکاف‌هایی که در جامعه ایجاد کرد، ایجاب ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فتنه 88 و آثار سیاسی اجتماعی آن و شکاف‌هایی که در جامعه ایجاد کرد، ایجاب می‌کند که رسانه‌ها با بازخوانی وقایع آن 8 ماه به یادآوری خیانت‌ها و جنگ فتنه‌گران علیه جمهوریت نظام بپردازند.

آنچه در ادامه می‌آید بازخوانی وقایع فتنه 88 در روز 11 تیرماه است:

تلاش برای تضعیف ایران در مذاکرات هسته‌ای

حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، از درخواست 100 نماینده به قوه‌‌ی قضائیه جهت دستگیری و مجازات سران فتنه و اغتشاش‌گران خبر داد.

رسایی که به قصد ارج نهادن به خدمات نیروهای امنیتی در راستای مبارزه با آشوب و برگرداندن نظم عمومی و امنیت اجتماعی به مردم، به عیادت نیروهای آسیب‌دیده پلیس و بسیج در اغتشاشات اخیر رفته بود از مجروح شدن بسیاری از آنان با انواع سلاح سرد و گرم خبر داد.

علی‌رغم اعلام نتایجِ انتخابات و تأیید نهایی آن توسط شورای نگهبان، جبهه مشارکت دوباره با صدور بیانیه‌ای، نتیجه انتخابات را غیرواقعی و مردود اعلام کرد.

حزب مشارکت در این بیانیه، نظام را به ایجاد آشوب و اغتشاش تهدید کرد و اعلام تأیید پیروزی احمدی‌نژاد را سرمنشأ آغاز دور جدیدی از تاریخ سیاسی در ایران نامید و انتخاب ایشان به سمت ریاست‌جمهوری را نه با نظر مردم، بلکه به صلاحدید عده‌ای از مسئولان دانسته و بیان می‌کنند که این اقدام باعث به خطر افتادن جمهوریت نظام است!

آن چنان که از سراسر این بیانیه برمی‌آید، مشارکت دست در دست دشمنان انقلاب نظام را به حذف جمهوریت متهم می‌کند. در این بیانیه و سایر بیانیه‌ها، میتینگ‌ها و مصاحبه‌های مشابه جریان منحرف، القای تقلب در انتخابات، تهدید نظام و تلاش برای حذف ارکان نظام، مهم ترین نکات قابل تأمل است.

با وقوع آشوب‌ها و با توجه به وجود احتمال مذاکره ایران با آمریکا در مورد برنامه هسته‌ای ایران، مرکز مطالعات الجزیره در همایشی تخصصی با حضور کارشناسان مسائل سیاسی، هدف از ایجاد اغتشاشات در ایران توسط آمریکا را «تضعیف تهران پیش از آغاز مذاکره و تحمیل اهدافِ مدنظر خود در منطقه بر تهران» برشمرد.

در راستای تضعیف ایران و پروژه شرمنده‌سازی، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، از سران کشورهای گروه هشت خواست در نشستِ هفته آینده خود در حمایت از مردم ایران «پیام همبستگی محکمی» بفرستند!

درخواست مرکل از گروه هشت مبنی بر اعلام پیام همبستگی به اغتشاش‌گران در کشور، مؤید این مطلب است که تمامی برنامه‌ها و اهداف جنبشِ منحرفِ به اصطلاح سبز در ایران، با هدایت کشورهای غربی به منظور امتیازگیری از جمهوری اسلامی و تضعیف آن به پیش می‌رود.

خبر مهم دیگر آنکه مشخص شد محمد خاتمی، که در طول حیات سیاسی خود زمینه‌ساز بسیاری از تنش‌های سیاسی در کشور مانند جریان کوی دانشگاه سال 78 و... بوده، در جریان اغتشاشاتِ پس از انتخابات نیز در کشور نقش بسزایی در بحران‌سازی داشته است.

خاتمی که فرد مورد نظر اصلاحات برای کاندیداتوری در انتخابات دهم بود، پس از حضور میرحسین موسوی از کاندیداتوری کناره‌گیری کرد و در تمامی میتینگ‌های تبلیغاتی موسوی شرکت و حمایت خود را از وی اعلام می‌کرد. وی بعد از پایان انتخابات در همراهی با جریان مذکور واکنش‌های تند امّا با رعایت احتیاط کامل را از خود بروز داد. متأسفانه وی برخی از اتهامات تبلیغاتی جریانِ متبوعش را تأیید و باز انتشار داد.

* روزنامه مردم سالاری در یادداشتی با عنوان «شبیه سازی نادرست» به مقایسه میرحسین موسوی و ابوالحسن بنی صدر واکنش نشان داد. در بخشی از این یادداشت آمده است: «برگزاری انتخابات و اصرار مهندس موسوی روی دیدگاه های خود در قبال انتخابات باعث شده که قطعا عده ای با صدور بیانیه  های ایشان پس از انتخابات دچار ناراحتی شوند و در یک شبیه سازی نادرست، مهندس موسوی را بنی صدر دوم بنامند ... در حالی که مهندس موسوی اینگونه نیست و هیچ گونه شباهتی میان ایشان و بنی صدر نمی توان دید و این تشبیه بیشتر حالت طنز دارد چرا که در مقطع کنونی مهندس موسوی بر سر دفاع از آرمان های امام خمینی (ره)، انقلاب اسلامی و مردم دلبسته به آن ایستاده است و از مردم و نظام رویگردان نشده و نخواهد شد ... به نظر می رسد امثال مهندس موسوی، افرادی هستند که با توجه به سوابق طولانی انقلابی و خدمتگزاری باید آنان را قدر دانست.»

* روزنامه وطن امروز در  گزارشی مفصل به انتشار داستان‌گونه یکی از جلسات با موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی پرداخت. در این مطلب که تیتر یک روزنامه نیز با تیتر «آقای کروبی بخواند!» به آن اختصاص یافته است، بخشی از گفت‌وگوی همسر یکی از 3 عضو این جلسه با شهرام جزایری درخصوص دریافت 300 میلیون و 200 میلیون تومان دریافتی از وی منتشر شده است.

منابع: کتاب الیگارشی علیه جمهوری اسلامی و روزشمار 8 ماه نبرد مقدس
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها