امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۷:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93075
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 61
بهروز نعمتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اسدآباد، خروج آب‌های سطحی از کشور را یکی از مشکلات همیشگی دانست و اظهار داشت: متأسفانه سرمایه‌گذاری ...

بهروز نعمتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اسدآباد، خروج آب‌های سطحی از کشور را یکی از مشکلات همیشگی دانست و اظهار داشت: متأسفانه سرمایه‌گذاری در خصوص آب‌های سطحی در بسیاری از شهرستان‌ها هنوز انجام نشده است.

وی با اشاره به اینکه ایران در مصرف بهینه آب با دیگر کشورهای توسعه‌یافته فاصله زیادی دارد، گفت: در کشورهای توسعه‌یافته شرایط به گونه‌ای است که آب شرب مردم از آب غیر شرب در زمینه‌های دیگر متفاوت است و این درحالی است که در ایران تفاوتی ندارد.

نماینده مردم اسدآباد در خانه ملت با تأکید بر جدی گرفتن مسئله تفکیک آب شرب از آب غیر شرب در زمینه‌های دیگر، گفت: امروزه باید برای استفاده بهینه از آب برنامه‌ریزی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه تفکر وزارت نیرو بیشتر تفکر برقی است تا تفکر آبی، خواستار اصلاح این تفکر شد و افزود: وزارت نیرو مجموعه‌ای از خدمات آب، برق و نیروگاهی است که متأسفانه این‌گونه سیاست‌گذاری‌ها در وزارت نیرو وجود ندارد.

نعمتی با اشاره به وجود نا‌بسامانی در مدیریت آب افزود: باید این نابسامانی‌ها با برنامه‌ریزی ساماندهی شود که این امر نیز تنها با اصلاح تفکرات حل شدنی است.

وی ادامه داد: هم اکنون نیز برای همین نابسامانی‌ها استیضاح وزیر نیرو در دستور کار است که توقع داریم این استیضاح صورت گیرد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس با بیان اینکه ایران جزء کشورهای نیمه خشک دنیاست، گفت: در زمانی که نمایندگان مجلس به انتخاب وزیر نیرو رأی اعتماد دادند، تمام مشکلات بند به بند به ایشان ابلاغ شده که تاکنون این مشکلات حل نشده است.

وی با اشاره به اینکه نابسامانی‌های مدیریت آب در همه حوزه‌ها از جمله توزیع، برداشت از منابع آب، استفاده بهینه آب مصرفی در زمینه کشاورزی و صنعت است، گفت: دولت باید برای رفع وضعیت بحرانی آب سرمایه‌گذاری کند.

نعمتی خاطرنشان کرد: مجلس از پیشنهادات دولت در خصوص ساماندهی منابع آبی و حل مشکل بحران آب استقبال می‌کند، هرچند تاکنون هیچ‌گونه پیشنهادی از سوی این دولت ارائه نشده است.

وی با بیان اینکه دولت باید طی یک برنامه 6 ساله پیشنهاداتی را تدوین و ارائه کند، افزود: به طور حتم با توجه به وجود مشکل بحرانی آب مجلس نیز در کنار دولت از پیشنهادات حمایت خواهد کرد.
انتهای پیام/89008/الف40/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها