امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93080
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی که از امضاء کنندگان طرح استیضاح فرجی‌دانا است، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی فارس در اصفهان، پیرامون بحث استیضاح و ...

حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی که از امضاء کنندگان طرح استیضاح فرجی‌دانا است، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی فارس در اصفهان، پیرامون بحث استیضاح و بیان دلایل این امر اظهار کرد: درخواست استیضاح وزیر علوم با بیش از 50 امضاء اکنون تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شده است.

وی با بیان اینکه طبق قانون باید نخستین روزی که مجلس شروع به کار می‌کند، طرح استیضاح وزیر علوم در دستور کار هیئت‌رئیسه قرار گیرد و اعلام وصول شود، گفت: نهایتاً ظرف مدت 10 روز پس از اعلام وصول این امر صورت گیرد.

*درخواست استیضاح وزیر علوم حاکی از اعتراض شدید نمایندگان است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به اینکه آیا امضای 50 نماینده مجلس برای درخواست استیضاح به نسبت بیش از 260 نماینده در مجلس عدد کمی است، گفت: درخواست استیضاح یک وزیر طبق قانون با 10 امضاء اعلام وصول می‌شود و وجود 50 امضای نماینده مجلس در پایین درخواست استیضاح وزیر علوم نه‌تنها عدد کمی نیست بلکه نشان از جدیت نمایندگان برای این امر و همچنین یک نگرانی همه‌گیر نسبت به عملکرد وزیر علوم است.

وی توضیح داد: این عدد 50 به معنای موافقت نهایی نمایندگان مجلس با استیضاح وزیر علوم نیست، بلکه صرفاً برای اعلام وصول طرح استیضاح فرجی دانا است و من به شما اطمینان می‌دهم که در صورت اعلام وصول این درخواست در صحن علنی مجلس، استیضاح و رأی به عدم‌کفایت وزیر با رأی بالایی از سوی نمایندگان مواجه خواهیم بود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس در پاسخ به سؤال خبرنگار مبنی بر اینکه در ماه‌های گذشته هم‌صحبت‌هایی برای استیضاح این وزیر در اخبار به گوش می‌رسید، اما پس از مدتی با رایزنی‌های دولت‌مردان با نمایندگان مجلس این امر منحل می‌شد و حال برخی معتقدند مطرح کردن چنین درخواست‌هایی از سوی نمایندگان صرفاً صوری و جنبه تهدیدی برای وزیر دارد؛ تصریح کرد: درخواست فعلی نمایندگان مجلس برای استیضاح وزیر علوم با 50 امضاء هیچ‌گونه تهدید، شوخی و یا تذکر صوری نیست.

وی افزود: درخواست استیضاح فعلی نشان از اوج نگرانی نمایندگان ملت نسبت به عملکرد وزیر علوم در مدت 8 ماه گذشته از زمان تصدی‌گری فرجی‌دانا بر مسند وزارتخانه است و درخواست استیضاح حاکی از اعتراض جدی به عملکرد وی است.

موسوی لارگانی در ادامه عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین دلایل درخواست 50 نماینده برای استیضاح وزیر علوم در مجلس، انتصاب‌های غیرموجه‌ای است که در این وزارتخانه در سطح معاونت‌ها و یا در سطح رئوس دانشگاه‌های مهم کشور در طول این چندماهه گذشته صورت گرفته است، چراکه عمدتاً از افرادی استفاده‌شده است که در فتنه 88 جزء فعالان بوده‌اند.

* عدم توجه وزیر علوم به تذکرات چند باره نمایندگان باعث مطرح‌شدن استیضاح فرجی‌دانا است

وی با توضیح به اینکه نمایندگان مردم در مجلس تحت تأثیر مطالبات مردم و همچنین کمیسیون آموزش مجلس تحت تأثیر وجود شائبه‌های به وجود آمده در ماهه گذشته چندین بار به شخص وزیر تذکر داده و مراتب نگرانی خود را از عملکرد وی اعلام کرده است، حال تصور نمایندگان مجلس شورای اسلامی این است که به خواست و دیدگاه نمایندگان ملت از سوی وزارت علوم آن‌گونه که باید و شاید توجه جدی نشده است و ترتیب اثری صورت نگرفته است.

موسوی لاریگانی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس بر این عقیده‌اند که عملکرد و تصمیمات صورت گرفته از سوی وزیر علوم مغایر کامل باسیاست‌های دولت تدبیر و امید و شعار اعتدال بوده و وزیر محترم علوم باید پاسخ قانع‌کننده‌ای برای عزل و نصب‌های خود و بهره‌مندی از عوامل فتنه در بدنه وزارتخانه داشته باشد.

وی در پایان اظهار کرد: وزارت علوم از چند منظر همچون ارتباط با نسل جوان و سروکار داشتن با آینده‌سازان مملکت از جایگاه ویژه و حساسی برخوردار است و قطعاً باید کسانی در این عرصه حضور یابند که مدافع نظام بوده، نه آنکه در فتنه 88 عملکردی خائنانه و یا دشمنانه داشته‌اند.

انتهای پیام/63030/صا40/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها