امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۶:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93091
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود نبویان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود نبویان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه از همان ابتدا مجلس نسب به دفاع از حقوق ملت بسیار حساس بوده است، اظهار داشت: مردم بچه‌های خود را به دانشگاه فرستاده‌اند تا برای جامعه تحول ایجاد کنند، همان طور که امام راحل می‌گفتند که دانشگاه مبدأ تحولات کشور است.

وی جو آرام در دانشگاه‌ها را شرط رسیدن 4 میلیون جوان دانشجوی کشور به اهداف خود برشمرد و افزود: اگر فضایی آرام برای پژوهش و تحقیق در دانشگاه‌ها حاکم نباشد، دانشگاه‌ها به اهداف خود نخواهند رسید و در همین جو علمی بود که در سال‌های گذشته به مقام شانزدهم در تولید و سرعت علم رسیدیم.

* مردم فرزندان دانشجوی خود را به پادگان سیاسی نفرستاده‌اند

نبویان با تأکید بر پاکیزه نگه داشتن محیط دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: دانشگاه آرام حق ملت است و نباید افرادی متصدی دانشگاه‌ها شوند که خود منشأ بر هم زدن آرامش این محیط باشند، زیرا مردم فرزندان خود را به پادگان سیاسی نمی‌فرستند.

وی به معرفی دو سابقه‌دار در ماجرای فتنه به ‌عنوان وزرای پیشنهادی علوم در دولت یازدهم به مجلس اشاره کرد و ادامه داد: طبیعتاً اگر کسی بخواهد جو آرام دانشگاه را به هم بزند، نمایندگان به او رأی نخواهند داد.

* به فرجی ‌دانا گفتیم در عزل و نصب‌ها آزادی اما اغتشاشگران را منصوب نکن

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مورد آقای فرجی ‌دانا، در کمیسیون به وی گفتیم که شما در عزل و نصب‌ها آزاد هستید و هیچ محدودیتی برای شما اعمال نمی‌کنیم و فقط کسانی را منصوب کنید که سابقه بر هم زدن جو دانشگاه را نداشته باشند.

وی با اشاره به این نکته که رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، آقای فرجی دانا را به اسم خطاب قرار دادند و از او به جد خواستند که مانع بر هم خوردن جو آرام محیط‌های دانشگاهی شود، گفت: خود من به‌ عنوان مخالف در روز رأی اعتماد برای فرجی دانا ثبت‌نام کرده بودم، اما با صحبت‌هایی که در کمیسیون داشتیم از مخالفت انصراف دادم.

* انتصاب فتنه‌گران تنها یک ماه پس از استقرار در وزارت

نبویان با ابراز تأسف از اینکه وزیر علوم تنها یک ماه پس از شروع به کار بعضی عناصر فتنه را در مسئولیت‌هایی مستقر کرد،‌ گفت: وزیر پیشنهادی قبلی که رأی نیاورده بود در ماجرای فتنه بازداشت شده بود و وزیر دیگر نیز در اغتشاشات سخنرانی کرده بود، اما اکنون هر دو در وزارت علوم مسئولیت گرفتند.

* ایرادات مجلس به وزیر علوم یکی دو تا نیست

وی با تأکید بر اینکه ایرادات مجلس به وزیر علوم به یکی دو موضوع محدود نمی‌شود، عنوان کرد:‌ ما یک ماه است که در حال پیگیری هستیم و از وی می‌خواهیم که فضای دانشگاه‌ها را به حالت آرام و خانوادگی برگرداند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه کمیسیون از وی پرسیدم شما که به ما قول دادید، چرا اکنون زیر قول خود زده‌اید؟ که وی جواب داد اگر افرادی مدنظرتان است بگویید عزلشان می‌کنم اما به هیچ کدام از قول‌های خود عمل نکرد.

وی از انتصاب برخی افراد که پاسخ استعلامشان در وزارت علوم منفی بوده است خبر داد و بیان داشت: آقای وزیر به جای آنکه با این فرد برخورد کند و او را عزل کند با کسی که به ما استعلام را داده است، برخورد کرد.

* عضویت فتنه‌گران در هیأت امنای دانشگاه کاشان

نبویان در مورد افراد منصوب شده بر رأس دانشگاه‌های چمران و خواجه نصیر به سابقه حضور آنها در اغتشاشات اشاره کرد و گفت: در دانشگاه کاشان فتنه‌گران را عضو هیأت امنا کرده‌اند و یکی از معاونان آقای فرجی‌دانا بعضی دانشجویان با معدل‌های زیر 16 را بورسیه کرده است و این در حالی است که خیلی دیگر از دانشجویان ممتازی که بورسیه‌هایشان مشخص شده بود، اکنون معلق شده‌اند.

هشدارهای رئیس‌جمهور و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد سکولارها

وی با یادآوری تذکرات صریح شخص رئیس‌ جمهور و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرجی‌دانا و هشدار نسبت به انتصاب سکولارها در دانشگاه‌ها،‌ گفت:‌ ما دو سه جلسه با ایشان خصوصی برگزار کردیم و به ما قول‌هایی داد که اکنون نه تنها آن‌ها را عملی نکرده بلکه دیگر ما را تحویل هم نمی‌گیرد.

* کار، اصلاً دست وزیر علوم نیست

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مجلس پیش از اینکه دست به استیضاح بزند همه راه‌های ممکن را رفته است، ‌گفت: متأسفانه ما به برخی معاونان وی تذکراتی می‌دهیم، اما می‌شنویم که اصلاً کار دست خود فرجی‌دانا نیست و در حقیقت در دست شورایی است که در مقاطع دوم خرداد و پس از آن موجبات بروز اغتشاشات در دانشگاه‌ها بودند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها