امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93092
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
مصطفی میرآخوری دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با ...

مصطفی میرآخوری دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با تاکید بر اینکه امروز کشور بیش از هرچیزی نیازمند یک پیشرفت علمی است، گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر کشور از لحاظ علمی پیشرفت‌های زیادی کرده است و دستیابی به این موفقیت در بستری از آرامش علمی در فضای دانشگاهی رقم خورده است.

این فعال دانشجویی با اشاره به فضای دانشگاه‌های کشور تشریح کرد: یکی از ویژگی‌های بارز دانشگاه‌های ایران و دانشجویان ایرانی آشنایی آن‌ها با فضای سیاسی- اجتماعی کشور و تاثیر گذاری آن‌ها بر این فضا است. اما برخی به دنبال این هستند که این قوه درک و تحلیل سیاسی به سمت سیاسی بازی برود که می‌تواند برای دانشگاه خطرناک باشد.

میرآخوری عزل و نصب‌های صورت گرفته در سطح دانشگاه‌های کشور را نشانه‌ای از حاکم شدن فضای نادرست سیاسی دانست و تصریح کرد: متاسفانه آنچه که طی چندماه تحت عنوان تغییر رؤسا و تعیین سرپرست‌های دانشگاه‌ها صورت گرفته بیش از آنکه بر مبنای موازین علمی باشد بر اساس قرابت‌های حزبی و سیاسی است.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران افزود: اینکه در رأس دانشگاه‌ها افرادی قرار بگیرند که سابقه سیاسی مکدری دارند و در سال‌هایی که کشور نیازمند یک آرامش بود، آنان یا سکوت کردند یا اینکه در برافروخته شدن آتش فتنه دمیدند؛ می‌تواند فضای علمی را نابود کند و محیط علمی دانشگاه‌ها را به جولانگاه احزاب سیاسی تبدیل کند.

وی اظهار داشت: نکته‌ای که وزرات علوم باید به آن دقت داشته باشد این است که وظیفه اصلی این وزارتخانه پرداختن به امور علمی است؛ اما آنچه که در واقعیت مشاهده می‌شود خلاف این را نشان می‌دهد. این روند فضای دانشگاه‌های کشور را به سمت فضای سال‌های 78 و 88 خواهد برد. درحقیقت فضای علمی قربانی اهداف سیاسی شده است.

میرآخوری در پایان خاطرنشان کرد: حمایت وزارت علوم از یک جریان خاص دانشجویی و سیاسی و استفاده از کسانی که حتی صلاحیت آن‌ها توسط نهادهای امنیتی تایید نشده است، نشان از آن دارد که این وزارتخانه دغدغه فضای علمی را ندارد و فقط می‌خواهد اهداف سیاسی خود را تامین کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها