امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93093
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
سید مرتضی عبادی‌ مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه‌نصیر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با ...

سید مرتضی عبادی‌ مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه‌نصیر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه حفظ پیشرفت علمی با سرعت بالا از وظایف جامعه دانشگاهی است، گفت: پیشرفت علمی مطالبه مقام معظم رهبری از جامعه دانشگاهی نیز هست و دانشگاهیان باید این شتاب علمی کشور را حفظ کنند.

وی افزود: آنچه که از اهمیت بالایی برخوردار است این است که با تغییر در وزارت علوم و دانشگاه‌های کشور روند پیشرفت علمی کند یا متوقف نشود. اما با رویکردی که وزارت علوم دارد شاهد چنین مسئله‌ای نیستیم.

این فعال دانشجویی در ادامه تصریح کرد: ما شاهد اقدامات خودسرانه و خارج از روال قانونی و روال شورای عالی انقلاب فرهنگی توسط وزارت علوم هستیم، از جمله این اقدامات می‌توان به برکناری رؤسای دانشگاه‌ها اشاره کرد. رؤسایی که از درجه علمی بالا و کارنامه قابل قبولی برخوردار هستند.

عبادی با انتقاد از انتصاب افراد مسئله‌دار و فاقد سبقه علمی در دانشگاه‌ها و وزارت علوم گفت: چنین روندی برخلاف مشی دولت و شعار رئیس‌جمهور است و قطعاً به روند علمی کشور آسیب می‌رساند.

وی با بیان اینکه وزارت علوم از وظیفه اصلی خود که همان حفظ روند پیشرفت علمی کشور است فاصله گرفته است، گفت: رویکرد وزارت علوم آرامش دانشگاه‌ها را به مخاطره انداخته است و اگر این روند ادامه پیدا کند قطعاً ضرباتی به جامعه دانشگاهی ما خواهد زد که جبران‌ناپذیر خواهد بود.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه‌نصیر، در ادامه گفت: در این خصوص لازم است مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی با توجه به وظیفه نظارتی خود با دید تخصصی که به موضوع دارند از ادامه رویکردی که در وزارت علوم حاکم است جلوگیری کنند.

عبادی در پایان خاطرنشان کرد: البته این موضوع را باید گوشزد کنم که راهبرد اصلاح‌طلبان تندرو در زمان کنونی بدین‌گونه است که فضاهای دانشگاه‌ها را ملتهب کنند و با ایجاد فضای سیاست‌زده این التهاب را به جامعه نیز سرایت دهند.
انتهای پیام/‌
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها