امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93112
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، در پی درج خبری در پایگاه خبری دانشجویان قزوین «کیوسنا» مبنی بر عدم اجرای قانون ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، در پی درج خبری در پایگاه خبری دانشجویان قزوین «کیوسنا» مبنی بر عدم اجرای قانون انطباق فضاهای آموزشی و درمانی با موازین شرعی جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قزوین در نامه‌ای به مسئول نهاد رهبری این دانشگاه ضمن اعتراض نسبت به عدم اجرای این قانون از ایشان درخواست کردند پیگیر حل این مشکل باشند.

عدم اجرای این قانون موجب شده است برخی از دانشجویان مقید به حفظ حریم شرعی در فضای بیمارستان‌های استان از ادامه تحصیل در مرحله کارآموزی انصراف دهند.

متن کامل نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمان الرحیم

حضور مسئول محترم نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی

با سلام و احترام

از دیرباز برای حضور در دانشگاه و این فضای علمی برای خودمان و حرمت رفتارمان، حریمی قائل بودیم به عنوان دختر مسلمان که قرار است در دانشگاه درس بخواند برای ایمانش نه نانش! و دلمان خوش بود که در این دانشگاه هستند، انسان‌های شریفی که به دنبال اعتلای این معنا هستند.

فرقی نمی‌کند در چه منصبی، در منصب ریاست یا امور دانشجویی یا شما که قرار است پدر معنوی همه ما باشید و هر وقت ما برای دغدغه‌هایمان که از جنس معنویت و ایمان است، سرشار از دلتنگی شدیم، سراغ شما بیاییم و بگوییم از دردهای نگفتنی.

هر چند پیش از آنکه بخواهیم چیزی بگوییم و سخنی برانیم، واقفیم که شما و همه مسئولان دانشگاه بیشتر از ما این دغدغه را دارید و این نامه فقط از باب سئوال است که گفت: کلّکم راع و کلّکم مسؤول عن رعیّته.

آقای مرتضوی مسئول محترم نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی قزوین مدت‌هاست دانشجویان این دانشگاه برای پیگیری اجرایی شدن قانون انطباق فضای بیمارستان‌ها با موازین شرعی و عرفی نظام مقدس جمهوری اسلامی در تلاشند اما انگار صدای ما به صدایی نمی‌رسد و حتی مسئولان دانشگاه هم در رفع این مشکل دست تنها مانده‌اند!

نمی‌دانیم مشکل کار کجاست و چه کسی نمی‌خواهد این قانون عملیاتی شود، چراکه با چشمان خود شاهد بوده‌ایم که مسئولان ذی ربط پیگیر ماجرا بوده‌اند، اما مشکل ما بر طرف نشده و انگار گره این مشکل قرار نیست با ابلاغ و نامه اداری گشوده شود.

سئوال ما دانشجویان این است که به راستی حق ما از عدم اجرای این قانون چیست؟ آیا حق اعتراض داریم؟کرده‌اید؟

ایا شما هم دغدغه ما را درک می‌کنید؟ اگر می‌کنید که صد البته همینطور هم هست، پس چرا ما برای اجرایی شدن قانونی که هزینه خاصی هم ندارد باید این همه از خود هزینه کنیم؟!

آیا می‌توانیم از شما به عنوان پدر معنوی مجموعه درخواست کنیم این حق دانشجویان متعهد را که به دلیل عدم اجرای این قانون مجبورند از فضای کار و تحصیل خود انصراف دهند، پیگیری کنید؟

بدون شک اجرایی شدن این قانون نیاز به یک عزم جهادی دارد، چراکه ما هم واقفیم اجرایی شدن شرع و قانونی که خاکستر عادات نادرست رفتاری و عرف کاری سال‌هاست آن را پوشانده، کار سخت و پر مشقتی است، ولی ما انتظار داریم همه کسانی که این موضوع آنان را دردمند می‌کند کنار ما باشند، انتظار داریم این مطالبه، مطالبه همه باشد.

چراکه ما مسلمان هستیم و این خواسته اسلام؛ ما ملتزم به قانون هستیم و این خواسته قانون!

از شما انتظار داریم در همه بزرگوارانی که درد اسلام و قانون را دارند انگیزه پیگیری را بیدار کنید تا کنار ما و شما و همه مسئولین پیگیر این موضوع قرار گیرند.

ما جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قزوین با توجه به دغدغه‌مندی و لزوم رعایت حرمت زن مسلمان در فضای کار به خصوص بیمارستان‌ها که محل رفت و آمد عموم مردم هم هست، از شما درخواست داریم ضمن پیگیری اجرایی شدن قانون انطباق فضا را برای رعایت حدود اسلامی محیا کنید، باشد که به کمک شما و همه مسئولین خدوم دانشگاه شاهد این مسئله باشیم که این قانون که روح آن برگرفته از منویات مقام معظم رهبری در خصوص شأن زن مسلمان و برپایی جامعه‌ای برگرفته از تمدن نوین اسلامی است ‌در دانشگاه علوم پزشکی قزوین اجرایی شود و همان گونه که در مسئله حجاب و عفاف دانشگاه اقدامات بسیار خوبی انجام داده در این مورد هم پیشتازی خود را به اثبات برساند ان شاالله

جمعی از فرزندان معنوی شما در دانشگاه علوم پزشکی قزوین.

انتهای پیام/2667/ب/پو3002
برچسب ها:
آخرین اخبار