امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93114
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
کمال‌الدین پیرمؤذن در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: برابر اصل 50 قانون اساسی، محیط زیست امانتی است که باید برای نسل‌‌های آینده حفاظت ...

کمال‌الدین پیرمؤذن در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: برابر اصل 50 قانون اساسی، محیط زیست امانتی است که باید برای نسل‌‌های آینده حفاظت شود.

دبیر فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به بروز پدیده گرد و غبار به صورت پی در پی در کلانشهر تهران، اظهار داشت: اقدام افراطی در اعطای مجوز در سال‌های اخیر برای بهره‌برداری از معادن به منظور برداشت مصالح ساختمانی، نای نفس کشیدن را از تهرانی‌ها گرفته است.

وی ادامه داد: نباید مسئولان برای تشکیلات اداری خود و ایجاد درآمدزایی در این زمینه، مشکلات عدیده‌ای را برای شهروندان تهرانی رقم بزنند.

پیر مؤذن با اعلام اینکه این موضوع به صورت جدی از طریق فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با دعوت از مسئولان مرتبط با این امر پیگیری می‌شود، ابراز داشت: باید مسئولان امر که در این باره کوتاهی کرده‌اند، جوابگو باشند.

دبیر فراکسیون محیط زیست مجلس ادامه داد: تخریب منابع طبیعی کشور کلید آلودگی هوای تهران و پیش‌زمینه بروز بسیاری از بیماری‌های قلبی و ریوی شده است.

وی ابراز داشت: فراکسیون محیط زیست خانه ملت رفتارهای فرا قانونی مسئولان را تا حصول نتیجه به طور جدی پیگیری می‌کند.

وی متذکر شد: باید جلوی برداشت‌های بی‌رویه از معادنی را که در منطقه جنوب غرب کشور قرار دارد گرفته شود به طوری که در این باره برخورد‌های قانونی با بهره‌برداران از معادن واقع در تهران صورت گیرد.

پیرمؤذن خاطرنشان کرد: این امر می‌تواند با ابطال مجوز‌های بهره‌برداری از معادن اطراف تهران که منشاء گرد و غبار محلی در این کلانشهر هستند همراه باشد و به عنوان راهکار پیش رو قرار گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها