امروز : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 20
۲۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93128
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند به نقل از روابط عمومی فرمانداری زیرکوه، جواد هروی در جلسه بررسی مشکلات زیرکوه ساخت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند به نقل از روابط عمومی فرمانداری زیرکوه، جواد هروی در جلسه بررسی مشکلات زیرکوه ساخت بیمارستان را در گرو تامین بودجه از طریق طرح ملی دانست و گفت: ساخت بیمارستان که یکی از ضروریات منطقه بوده با استفاده از بودجه‌های استانی و شهرستانی ممکن نیست و نیازمند تامین بودجه از طرح ملی است که پیگیر آن در تهران هستیم تا بتوانیم هم شاهد راه‌اندازی تامین اجتماعی و هم بیمارستان 32 تختخوابی در این شهرستان باشیم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان زیرکوه با ارائه گزارشی از نیازمندی‌های پزشکی این شهرستان و مشکلات مکان فعلی بیمارستان ادامه داد: در مکان فعلی نیز به دلیل کمبود امکانات و فضا نتوانستیم بعد از گذشت یک سال از خرید دستگاه رادیولوژی این بخش را راه‌اندازی کنیم و همچنین با کمبود فضا در ارتباط با مکانی مناسب برای بستری و تزریقات، انبار داروها و فضای کوچک آزمایشگاه روبه‌رو هستیم.

وی ادامه داد: با راه‌اندازی بیمارستان نیز به طور شبانه‌روزی و با حضور نیروی کافی جوابگوی بیماران و مراجعان در تمامی ساعات شبانه‌روز هستیم.

سرپرست شبکه آب و فاضلاب روستایی زیرکوه نیز با ارائه گزارشی از بحران و تنش آبی شدید در روستاها گفت: از 72 روستای شهرستان زیرکوه تنها در 18 روستا مشکل آب نداریم و با بحران آبی شدیدی در منطقه روبه‌رو هستیم.

فرماندار زیرکوه نیز بر تسریع در واگذاری قطعی زمین دانشگاه پیام نور توسط شورا و خیران تاکید کرد و گفت: در صورت واگذاری زمین بلامعارض در ادامه باید پیگیری‌ها انجام شود و ساخت آن هر چه زودتر آغاز گردد.

فلاحتی در ارتباط با بحران و تنش آبی اضافه کرد: اقداماتی در حال پیگیری است و مشکل آب چند روستا به زودی رفع می‌شود.

وی مشکل اصلی روستاها را بحران آب ندانست بلکه مدیریت درست مصرف آب و ضعف فرهنگی دانست که با اعتبارات موجود هیچ وقت رفع نمی‌شود و تصریح کرد: این امر  نیازمند همت و تدبیر خود روستاییان است تا با مصرف درست در مصرف آب صرفه‌جویی کنند چرا که در روستای افین مشکل کمبود آب نداریم ولی تنش آبی شدیدی در شبکه افین داریم که برگرفته از ضعف فرهنگی است.

انتهای پیام/22482/ز/پو3002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها