امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93130
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
نقی تقوایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد اظهار داشت: در ایام ماه مبارک رمضان، اغلب اهداکنندگان به اهدای خون بعد از افطار تمایل به اهدای ...

نقی تقوایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد اظهار داشت: در ایام ماه مبارک رمضان، اغلب اهداکنندگان به اهدای خون بعد از افطار تمایل به اهدای خون دارند به همین دلیل شیفت شب انتقال خون در مرکز استان راه‌اندازی شد.

وی عنوان کرد: پیش از این و در ایام دیگر سال، شیفت عصر انتقال خون در مرکز استان دایر بود و در ایام ماه رمضان، علاوه بر شیفت صبح و عصر، شیفت شب نیز دایر شده است.

مدیرکل انتقال خون استان یزد ادامه داد: اهداکنندگان خون در ماه مبارک رمضان می‌توانند در ساعات بعد از افطار نیز تا ساعت 23 به مرکز انتقال خون استان در میدان ابوذر مراجعه کنند.

تقوایی خاطرنشان کرد: در شهرستان‌هایی که پایگاه انتقال خون در آنها دایر است، پایگاه‌ها تنها در ساعات اداری فعال خواهند بود.

وی با اشاره به نیاز استان به خون در ایام ماه مبارک رمضان ادامه داد: بسیاری از اهداکنندگان در ماه رمضان برای اهدای خون مراجعه نمی‌کنند و این امر بیماران نیازمند به خون را با مشکل مواجه می‌کند.

تقوایی با تاکید بر اینکه اهدای خون، هیچ منافاتی با روزه‌داری ندارد، تاکید کرد: اهداکنندگان در صورتی که در ساعات اولیه صبح یا بعد از افطار برای اهدای خون مراجعه کنند، هیچ مشکلی متوجه آنها نخواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، پزشکان مرکز ابتدا اهداکنندگان را از نظر فشار خون و ... مورد آزمایش قرار می‌دهند و اگر شرایط مساعدی برای اهدای خون نداشتند، عمل خون‌گیری انجام نخواهد شد.

مدیرکل انتقال خون استان یزد با بیان اینکه یزد بخشی از خون مورد نیاز سایر استان‌ها را نیز تامین می‌کند، بیان کرد: امسال حدود 700 واحد خون از مرکز انتقال خون یزد به سایر استان‌ها ارسال شده است.

وی میزان اهدای خون اهداکنندگان استان یزد در سال جاری را نیز حدود 10 هزار واحد اعلام کرد و بیان کرد: متاسفانه سهم بانوان در اهدای خون بسیار محدود است.

تقوایی خاطرنشان کرد: 55 درصد اهداکنندگان خون در استان یزد، اهداکنندگان مستمر هستند.

وی با اشاره به نیاز شدید استان یزد به خون در ایام ماه رمضان، از مردم خواست تا برای اهدای خون و کمک به بیماران نیازمند به مرکز انتقال خون مراجعه کرده و این مرکز را در یاری رساندن به بیماران کمک کنند.
انتهای پیام/2464/ع30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها