امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93148
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید حسن هاشمی در دیدار با حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد و باقر لاریجانی قائم مقام این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید حسن هاشمی در دیدار با حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد و باقر لاریجانی قائم مقام این دانشگاه در حوزه علوم پزشکی به بحث و تبادل نظر درباره حوزه پزشکی دانشگاه آزاد پرداختند و راهکارهای همکاری آتی را مورد بررسی قرار دادند.

وی با بیان اینکه امیدوارم این گونه جلسات تداوم یابد، اظهار داشت: بسیار خرسندیم که در دولت، شرایط به گونه‌ای است که موضوع سلامت در بیان و نوشتار جزو اولویت های سه گانه کشور قرار گرفته است.

وی افزود: امیدواریم از این طریق مشکلات سلامت مردم تا حد بسیاری حل شود، اما تحقق این موضوع به راحتی انجام پذیر نیست، چرا که دولت با مشکلات زیادی مواجه است، به همین خاطر بسیار علاقه‌مندیم که نهادهای خصوصی بدون اینکه مشکلات جدیدی ایجاد کنند با دولت همکاری داشته باشند و باری را از دوش ما بر دارند.

وزیر بهداشت اظهار داشت: تصور می‌کنم با وجود میرزاده و لاریجانی که دو نفر از برجسته ترین محققان کشور هستند، مشکل ما در دانشگاه آزاد به کمترین میزان خود برسد.

هاشمی علت حضور خود در دانشگاه آزاد را رفع مشکلات میان دانشگاه و وزارت بهداشت دانست و گفت: آمده‌ایم تا حسن نیت وزارت بهداشت را نسبت به دانشگاه آزاد اسلامی نشان دهیم. برای اولین بار است که این دیدار صورت گرفته و آن را به فال نیک می گیریم.

وزیر بهداشت، به مشکلاتی که مانع از گسترش همکاری میان دانشگاه آزاد و وزارت بهداشت شده، اشاره کرد و گفت: فکر می کنم باید وجه مشترک و مذاکرات و توافقاتمان قانون باشد و اگر تولیت و نظارت وزارت بهداشت و همچنین مصوبات شورای گسترش را در جذب دانشجو و تاسیس رشته ها قبول نداشته باشید، نمی توانیم به نتیجه ای برسیم. بخش عمده ای از مشکل ما در حوزه پزشکی به خاطر همین تصمیمات خارج از قانون است، به همین خاطر باید از همان مجرای قانونی مباحث خود را دنبال کنیم.

هاشمی خاطرنشان کرد: نکته دیگر این است که قطعاً دانشگاه آزاد انتظار ندارد که تأسیس برخی دانشگاه ها و رشته‌ها باعث صدمه زدن به دانشگاه‌های رسمی کشور که باعث افتخار و میراث اساتید و گذشتگان است، شود.

هاشمی با بیان اینکه علاقه‌مندم دانشگاه آزاد را با تمام مولفه هایش به شکل یک نهاد کاملاً خصوصی ببینم، گفت: مایلیم با بخش خصوصی همکاری داشته باشیم، به ویژه دانشگاه آزاد که در ارتقای دانش و فرهنگ عمومی بسیار تاثیرگذار بوده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از افراد تأثیرگذار در انقلاب بوده است، اظهار داشت: ایشان آبروی خود را صرف نظام کرده و هیچ چشمداشتی هم نداشته‌اند، این موضوع بر کسی پوشیده نیست، به همین علت باید به دانشگاه آزاد کمک کنیم، البته به گونه‌ای که به حیثیت دانشگاه لطمه ای وارد نشود.

وی افزود: البته انتظار نداریم که تمام مشکلات میان وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد یک شبه حل شود، اما برای سامان بخشیدن به این ارتباط، با پیشنهاد تشکیل کمیته مشترک میان دانشگاه و وزارت بهداشت برای حل مشکلات موافقم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در بعضی از دانشکده‌های ما آموزش‌ها کیفی نیست و آسیب آن را مردم می‌بینند، گفت: اگر تمام پرستاران، پزشکان، داروسازان و ماماهایی که شما آنها را فارغ التحصیل می‌کنید، اشتباهی صورت گیرد همه وزارت بهداشت را مقصر می شناسند و کسی سراغ دانشگاه آزاد نمی‌آید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها