امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93149
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمید میرزاده در دیدار با وزیر بهداشت،با بیان اینکه امیدواریم با حمایت مسئولان وزارت بهداشت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمید میرزاده در دیدار با وزیر بهداشت،با بیان اینکه امیدواریم با حمایت مسئولان وزارت بهداشت فعالیت‌های قابل قبولی ارائه دهیم و در این زمینه دستیار وزارت بهداشت باشیم، اظهارکرد: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی با ۳ هزار تخت در حال ساخت، 86 واحد دانشگاهی با ۲ هزار هیأت علمی، 61 هزار دانشجو و 1500 تخت فعال سهم عمده ای در آموزش پزشکی کشور را برعهده دارد.

وی با بیان اینکه در 32 سال گذشته دانشگاه آزاد موفقیت‌های چشمگیری کسب کرده است، تصریح کرد: طبق سرشماری مرکز آمار ایران در سال 1390 بیش از 10 میلیون نفر دارای تحصیلات عالیه هستند که حدود 5 میلیون نفر آنها از دانشگاه آزاد فارغ‌التحصیل شده‌اند. این موضوع نشان دهنده تاثیرگذاری دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایران است.

میرزاده با بیان اینکه بیش از 11 میلیون متر مربع فضای آموزش عالی و نزدیک به 30 هزار استاد تمام وقت، 28 هزار استاد نیمه وقت و بالغ بر 47 هزار نفر کارمند با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری می کنند، افزود: البته مدیران گذشته تحت نظارت و حمایت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی کوشش های بسیار بزرگی انجام دادند تا دانشگاه آزاد اسلامی به موقعیت کنونی خود رسیده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی جمع اضداد است، اظهار داشت: ما در دانشگاه آزاد اسلامی شاهد حضور دانشمندان برجسته و واحدهای بسیار باکیفیت هستیم، اما در عین حال برخی اعضای هیات علمی و واحدها از کیفیت لازم برخوردار نیستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تأثیر بی نظیر دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه اقلیم ها و جغرافیای مناطق، گفت: بر اساس گزارش موسسه ISC، میزان تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی از تمام دانشگاه های ایران بالاتر است، به گونه ای که سهمی 14 درصدی از تولید علم کشور را برعهده داشته است.

وی همچنین با اشاره به سهم دانشگاه آزاد در میزان پژوهش‌های کشور، گفت: 27 درصد از پژوهش ایران در برنامه توسعه پنج ساله چهارم برعهده دانشگاه آزاد اسلامی است که این میزان در برخی سنوات به بالای 50 درصد نیز رسیده است.

میرزاده در ادامه به ارائه گزارشی از وضعیت حوزه پزشکی دانشگاه آزاد پرداخت و افزود: امسال در نظر داریم با حمایت جدی از حوزه پزشکی باری از دوش دولت در حوزه پزشکی برداریم.

وی تأکید کرد: هدف اصلی ما توسعه کیفی دانشگاه آزاد اسلامی در تمام علوم به ویژه حوزه علوم پزشکی است، چرا که با جان مردم سر و کار دارد. بر این اساس امیدواریم با حمایت مسئولان وزارت بهداشت فعالیت‌های قابل قبولی ارائه دهیم و در این زمینه با وزارت بهداشت همکاری داشته باشیم.

میرزاده همچنین با بیان اینکه استانداردهای حوزه پزشکی را به خوبی می شناسیم، گفت: ما اهل استانداردسازی هستیم و استانداردها را به خوبی می شناسیم و سعی مان بر این است که فعالیت‌های آموزشی مان را با استانداردهای ملی و بین المللی هماهنگی سازیم.

وی افزود: در جلسه‌ای که چندی پیش با وزیر علوم داشتیم از وزارت علوم درخواست کردیم تا فرصتی را برای اصلاح برخی ایرادها به دانشگاه آزاد بدهد، از وزارت بهداشت نیز درخواست می کنیم این فرصت را در اختیار دانشگاه قرار دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها