امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9315
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۶
تعداد بازدید: 183
علی‌اکبر روح‌نواز تحلیلگر مسایل سیاسی و عضو هیات مدیره انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

علی‌اکبر روح‌نواز تحلیلگر مسایل سیاسی و عضو هیات مدیره انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره فضای موجود کشور در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراها گفت: ارزیابی کلی حکایت از این دارد که عقلانیت در فضای عمومی کشور حاکم شده و مردم با رفتار منطقی و توأم با عقلانیت تاکنون اجازه موج‌سواری و تشنج‌آفرینی را به برخی جریانات سیاسی که همواره با ادعای داغ کردن تنور انتخابات، فضای کشور را ملتهب و به قول معروف ماهی خود را از آب گل آلود صید می‌کنند، نداده‌اند.

وی افزود: در مقایسه با شرایط زمانی منتهی به انتخابات در دوره‌های اخیر که فضای کشور قبل از سررسید زمانی و زودهنگام، وارد گود انتخابات می‌شد این دوره به نظر می‌رسد مردم بیش از هر چیزی به جای پرداختن به چهره‌ها، برنامه‌های نامزدهای انتخابات را رصد و بررسی می‌کنند و این روند به هیچ عنوان نمی‌تواند بسترساز تشنج آفرینی و التهاب در فضای کشور باشد.

این فعال رسانه ای تصریح کرد: متاسفانه به بهانه کسب قدرت توسط گروه‌های سیاسی در هر دوره‌ای شاهد سوءاستفاده از مظاهر دین هستیم که البته این قبیل سناریوها در هر دوره با بی‌اقبالی رای دهندگان مواجه و شکست می‌خورد.

 روح‌نواز تاکید کرد: انتخابات‌های گذشته گواه روشنی بر این مسئله است که در انتخابات ایران که انتخاباتی کاملاً مردمی است شیوه‌های مرسوم غربی و راه انداختن کارناوال‌ها و سوء استفاده از احساسات دینی مردم پاسخ نخواهد داد و کسانی که احیاناً برای انتخابات 24 خرداد قصد دارند از این قبیل شیوه‌ها استفاده کنند بدانند که کاملاً در اشتباهند و راه به جایی نخواهند برد و بهتر است متناسب با عقلانیت حاکم بر فضای کشور نقشه و برنامه اجرا کنند.

وی همچنین گفت: مردم ایران با تجربه حدوداً هر سال یک انتخابات در ایران بعد از انقلاب اسلامی از چنان پختگی برخوردارند که خودشان تشخیص دهند کدام فرد و جریان به قصد سوء استفاده از دین و احساسات دینی به میدان رقابت آمده تا بخواهد با جلب رای مردم مسلمان به شیوه غیراسلامی و غیراخلاقی و کاملاً با سبک غربی که آمیخته با سیاست و دروغ است برای سرنوشت کشور تصمیم بگیرند.

عضو هیات مدیره انجمن روزنامه نگاران مسلمان با اشاره به اینکه در انتخابات 24 خردادماه گفتمانی پیروز رقابت می شود که عقلانیت توام با تعقل و برنامه را سرلوحه کار خود قرار دهد، تصریح کرد: مردم از ادبیاتی چون توسعه سیاسی و اقتصادی و این قبیل شعارهای ظاهرفریب خسته شده اند و می‌خواهند در آرامش سیاسی و اقتصادی، زندگی کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها