امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۹:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93155
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، عملیات ارتش پاکستان در وزیرستان شمالی ادامه دارد و تاکنون نزدیک به 500 ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، عملیات ارتش پاکستان در وزیرستان شمالی ادامه دارد و تاکنون نزدیک به 500 هزار نفر، آواره شده‌اند.

مقامات ارتش عنوان می‌کنند هر کس وزیرستان شمالی را ترک نکرده، تروریست است اما تشخیص شبه‌نظامیان از مردم عادی بسیار مشکل بوده زیرا با توجه به لباس محلی و رسم مردم قبایلی که طبق آن داشتن سلاح برای هر فرد امری عادی است، نمی‌توان مخالفان دولت و مردم عادی را تشخیص داد.

ارتش اعلام کرده تمام کسانی که در وزیرستان شمالی حضور دارند، دستگیر می‌شوند و اگر بی‌گناهی آنان ثابت شد، آزاد خواهند شد.

همچنین، خبرها نشان می‌دهد، ارتش نمی‌تواند با بازرسی خانه به خانه تروریست‌ها را از مردم عادی تشخیص دهد بنابراین همه را دستگیر می‌کنند.

در حالت عادی هر فردی که جرمش ثابت نشود، تروریست نیست اما سربازان شرکت کننده در عملیات ضرب عضب بیان می‌کنند زمانی که منازل مسکونی مردم را بازرسی می‌کنند با افراد مسلحی مواجه می‌شوند که در برابر آنها مقاومتی از خود نشان نمی‌دهند اما رها کردن این افراد مسلح تبعات سختی خواهد داشت.

اگر آنها وابسته به طالبان یا دسته‌ای از شبه‌نظامیان باشند، اطلاعات مربوط به عملیات ارتش را لو می‌دهند و به راحتی از محل می‌گریزند.

ارتش عملیات ضرب عضب را برای جنگیدن با 100 هزار شبه‌نظامی آغاز کرد اما با توجه به جمعیت 400 الی 500 هزار نفری وزیرستان شمالی با تعداد زیادی افراد مسلح مواجه است که نه می‌تواند آنها را رها کند و نه با اطمینان علیه آنان وارد عمل شود.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها