امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93156
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان، با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد: حامد ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان، با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد: حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان و «ابراهیم رحیم پور» معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه ایران شب گذشته در ارگ ریاست جمهوری افغانستان دیدار و گفت‎وگو کردند.

معاون وزارت امور خارجه ایران در این دیدار ضمن تاکید بر ادامه دوستی با افغانستان از تلاش‎های حامد کرزی در 13 سال اخیر برای گسترش روابط 2 کشور قدردانی کرد.

رحیم پور، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را تحسین برانگیز دانست و تاکید کرد: هر یک از کاندیداها که ریاست جمهوری افغانستان را به عهده بگیرد موضوع داخلی افغانستان است و ایران به دوستی اش با افغانستان همچنان ادامه خواهد داد.

وی تصریح کرد: برای ایران به عنوان همسایه افغانستان هیچ چیزی مهم تر از تداوم ثبات در این کشور نیست.

حامد کرزی نیز در این دیدار از همکاری‎های ایران در طول سال‎های گذشته تشکر کرد و ایران را کشور دوست و همسایه خوب افغانستان دانست.

رئیس جمهور افغانستان تاکید کرد: یکی از دستاوردهای این کشور در طول یک دهه اخیر گسترش روابط با همسایگان از جمله جمهوری اسلامی ایران بوده است.

کرزی ابراز امید واری کرد که رئیس جمهور آینده افغانستان نیز خواستار تحکیم روابط 2 کشور همسایه خواهد بود.

ایران همسایه غربی افغانستان در 3 دهه گذشته پذیرای نزدیک به 3 میلیون مهاجر افغان بوده است.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار